Sukcesy naszych uczniów 

            Rok 2015/2016


 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z przyrody „Olimpus”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas piątych i szóstych.
Tytuł laureta zdobywając 8 miejsce
otrzymał uczeń klasy VA Przemysław Jasiński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
A. M.
 


            W związku z trwającym w naszym kraju Rokiem Henryka Sienkiewicza, 6 czerwca odbył się w szkole konkurs czytelniczy dla uczniów klas piątych: „Śladami Stasia i Nel”. Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Uczniowie musieli wykazać się znajomością najważniejszych faktów z biografii pisarza oraz doskonałą znajomością treści książki pt. „W pustyni i w puszczy”. W kolejnych konkurencjach należało rozwiązać rozbudowaną krzyżówkę, której hasła nawiązywały do przygód porwanych dzieci; z użyciem wylosowanego rekwizytu zaprezentować scenkę z ich podróży oraz odpowiedzieć na pytania nawiązujące do treści filmu z 2001 roku, który powstał na podstawie lektury. Uczestnicy konkursu mogli choć przez chwilę poczuć się jak podróżnicy wędrujący przez Afrykę, rozkoszując się smakiem egzotycznych owoców, którymi zostali poczęstowani.
        Ostatecznie, najdokładniej śladami Stasia i Nel podążyły Martyna Groborz i Konstancja Maciejewska z 5C, które zajęły I miejsce w konkursie. II miejsce zajęli Zuzanna Zwierzchowska i Przemysław Jasiński z 5A, a III – Natalia Cholewa i Hanna Derechowska z 5E.
         W ramach zajęć komputerowych uczniowie klas V przygotowywali prezentacje multimedialne pt. Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza. Najciekawsze prace przygotowali: Gabrysia Kochmańska  z VE, Bartosz Obrochta VC i Martyna Trzópek VD.
Laureatom i uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

         
Dnia 1 czerwca podczas festynu szkolnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka odbył się finał projektu, w którym brali udział uczniowie klas V i VI: „My i nasi sąsiedzi w Europie”. Uczniowie przygotowali prezentacje związane tematycznie z wylosowanym państwem – członkiem Unii Europejskiej. Na korytarzu szkolnym pojawili się mieszkańcy Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Austrii, Portugalii i Hiszpanii. Wszyscy zaprezentowali fakty i ciekawostki związane z wybranym krajem, można było usłyszeć powitania w kilku językach europejskich, posłuchać greckiej czy hiszpańskiej muzyki oraz osobiście spróbować potraw charakterystycznych dla kuchni danego narodu. Jury miało niezwykle trudne zadanie, by wskazać zwycięską prezentację. Ostatecznie I miejsce w konkursie zajęły uczennice z klasy 5E, które przygotowały prezentację dotyczącą Grecji; II miejsce ex aequo zajęły: 5C – Francja i 6C – Wielka Brytania; III miejsce przyznano uczniom klasy 6A – Austria. Klasa 5D została wyróżniona za przygotowanie prezentacji związanej tematycznie z Niemcami.

Gratulujemy!
M.N.

Św. Jan Paweł II

30 maja odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II dla klas IV pod hasłem: „Św. Jan Paweł II-pielgrzym nadziei” w ramach projektu „Święty w służbie nieugięty, czyli ślady miłości w szarej codzienności”. Tym razem przedstawiciele jedenastu szkół wykazywali się wiedzą na temat wybitnego Polaka i Papieża. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II i został zorganizowany przy współpracy z parafią św. Józefa Robotnika w Tychach.

Nasi uczniowie-Manuela Krzysztofik i Dawid Borkowski-zajęli III miejsce.
Oprócz konkursu wiedzy, odbył się również konkurs plastyczny dla klas I-III oraz multimedialny dla klas VI.

   Uczeń naszej szkoły – Artur Włodarski-zajął II miejsce w konkursie plastycznym, a Martyna Trela i Weronika Nalepa-zajęły II miejsce w konkursie multimedialnym.
GRATULUJEMY!
A.M. K. S.


           8 marca 2016 roku uczniowie z klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch - test zintegrowany, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Konkurs Zuch polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.
Konkurs rozwija wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci. Testy konkursowe zawierają 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym są przeznaczone dla wszystkich uczniów.
           Na podstawie otrzymanych sprawdzianów CES wyłoniło uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą. Najlepsi otrzymali nagrody oraz dyplomy laureatów i wyróżnionych zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami. W konkursie wzięło udział 48 uczniów.
Dyplom laureata w konkursie otrzymało 6 osób.
Pozostałe osoby biorące udział w konkursie zostały uhonorowane dyplomem uznania oraz drobnymi upominkami.
Klasa 1A - Mateusz Poloczek - XII m.
Teresa Nowakowska - XIV m.
Klasa 1G - Maciej Strzelec - VI m.
Klasa 2B - Natalia Wróbel - XIV m.
Klasa 3A - Dominika Marzec - XIII m.
Patrycja Liszka - XIV m.
Szkolni organizatorzy konkursu:
B. M-D, E. C.

          Już po raz kolejny uczniowie klas I-III przystąpili do ogólnopolskiej  olimpiady OLIMPUSEK z edukacji wczesnoszkolnej  i języka angielskiego.  Olimpiada OLIMPUSEK (sprawdzian zintegrowany) polegał na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.
        Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego pozwalała uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Olimpiady pozwalają także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Nasi uczniowie odnieśli ogromne sukcesy:

  z  języka angielskiego: Radzimirski Olaf      kl. 2c (laureat) -   6 miejsce w Polsce

Brzostek Karol          kl. 2a  (laureat)- 11 miejsce w Polsce
 z edukacji  wczesnoszkolnej: w klasach  pierwszych:

Strzelec Maciej kl. 1g – 1 miejsce w Polsce (grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa)

Poloczek  Mateusz   kl.1a (laureat) – 13 miejsce w Polsce
  w klasach  drugich:

Cholewa  Wiktoria    kl. 2c (laureat) – 8 miejsce w Polsce
  w klasach  trzecich:

Bąkowski Mikołaj    kl. 3c (laureat) – 13 miejsce w Polsce  
Marzec Dominika    kl. 3a (laureat)  -  14 miejsce  w Polsce
Serdecznie  gratulujemy  i życzymy  dalszych sukcesów!
   
E.C. B. M.


Dzień 9 maja jest świętem Unii Europejskiej obchodzonym także w naszym kraju. Z tej okazji uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w b>projekcie: „My i nasi sąsiedzi
w Europie”. Zgromadzili informacje na temat wybranych państw, które są członkami Unii, przygotowali gazetki tematyczne z wiadomościami o historii, geografii, kulturze i zwyczajach panujących w danym kraju.
W ramach projektu 23 maja odbył się w szkole konkurs „Kraje Unii Europejskiej”, w którym przedstawiciele klas musieli wykazać się m.in. wiedzą na temat języka, architektury, słynnych postaci, treści hymnów i legend krajów członkowskich Unii. Po zaciętej dogrywce I miejsce w konkursie zajęli uczniowie z klasy 5A – Martyna Nowak i Przemysław Jasiński; na II miejscu znaleźli się przedstawiciele klasy 6B: Agata Korotusz i Kamil Trzópek; na III miejscu stanęli uczniowie z klasy 6D: Szymon Derechowski i Maciej Naskręcki.
Sedecznie gratulujemy młodym Europejczykom!.
M.N.

Dnia 9 maja 2016 r. odbyła się VI edycja tyskiego konkursu "T jak Talent".

Na scenie pojawiło się 25 uczestników ze szkół podstawowych i 10 z gimnazjum.

Pomysłodawcą konkursu jest młodzież Gimnazjum nr 2, a realizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie "Piątka Dzieciom".

W tym roku naszą szkołę reprezentowali:

Klaudia Florek ( kl. VIc ), która zagrała na saksofonie utwór Robbiego Williamsa "She's the one", Wiktoria Knieć ( kl. Va ), która zatańczyła do piosenki Leony Lewis " Bleeding Love" oraz  Oskar Sobiegraj (IVc ), wykonujący taniec w stylu hip hop.

Bezkonkurencyjny okazał się Oskar Sobiegraj, który skradł serca jurorów zajmując I miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


     

        Dnia 18 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Humorystycznej, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Dzedzyk z 4B i Zuzanna Sobczyk z 5A.
        Obie dziewczynki recytowały pełne humoru wiersze polskich poetów. Konkurencja była duża – w poetyckich zmaganiach wzięło udział aż 26 uczestników. Zuzia pięknie zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej „O poecie i biedronce”. Dzięki brawurowej recytacji utworu Marii Terlikowskiej „Straszny sen” Amelia Dzedzyk zajęła III miejsce!
 Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy!
M.N.Jak co roku odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs matematyczno - przyrodniczy 1 z 10.
W zmaganiach z zadaniami matematycznymi i problemami przyrodniczymi wzięli  udział uczniowie z 12 tyskich szkół.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły -  Hanna Derechowska.
K.C.


25 maja uczniowie klas V - Amelia Golińska, Maja Łusiak i Przemysław Jasiński wzięli udział
w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczo-Sportowym 
"Dobrze liczę, sprawnie ćwiczę, znam pojęcia przyrodnicze".
Świetnie się bawiliśmy!
K.C.

            Społeczny program "Zdrowe Tychy"
To, że nasza szkoła propaguje zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia wiemy nie od dziś. Uczniowie doskonale wiedzą, że najlepsza żywność to ta mało przetworzona, niskokaloryczna, pełna witamin. W tornistrach uczniów na próżno szukać śmieciowego jedzenia, w śniadaniówkach uczennic można znaleźć pyszne, zdrowe drugie śniadanie, które da energię na cały dzień! Zarówno dzieci klas młodszych jak i starszych doskonale orientują się w nowinkach i trendach kulinarnych, znają smaczne, a przede wszystkim zdrowe przepisy na potrawy fit. Postanowiliśmy zebrać wszystkie pomysły w całość i tak zrodził się pomysł na dziecięcą książkę kucharską. W
konkursie plastyczno-technicznym w klasach I – VI, którego celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, wzięło udział wielu chętnych. Kreatywność i pomysłowość dzieci przerosła nasze oczekiwania. Książki kucharskie są kolorowe i radosne, pełne zdrowych i smacznych przepisów.

          Jesteśmy pewni, że uczniowie naszej szkoły wyznają zasadę „jestem tym, co jem” i przestrzegają zdrowego trybu życia i odżywiania zarówno w domu jak i w szkole.
M.CH. J.K A.M

zobacz prezentację  Społeczny program "Zdrowe Tychy"

Uczniowie klas IV – VI mieli za zdanie przygotować
prezentację multimedialną pt.: „Zdrowo jem”.

Zwyciężczynią została Agata Korotusz z klasy VI b, która w swojej prezentacji przekonywała, że warto dbać o zdrowie i regularną aktywność fizyczną, przestrzegania zasad zdrowego odżywiania się, zachęcała do kształtowania postaw prozdrowotnych.
M.CH., J.K, R.G

        Już po raz szósty w Miejskim Centrum Kultury odbył się Rejonowy Konkurs Czytelniczy „Jeżycjada”, którego organizatorem były Panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach.
Jak co roku, uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści książki znanej i lubianej pisarki dla młodzieży – Małgorzaty Musierowicz. Tym razem zadania konkursowe dotyczyły szóstej części „Jeżycjady” pt. „Brulion Bebe B”.
        Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice z klasy 5D: Kamila Gozdowska i Martyna Trzópek. Dziewczynki nie tylko uważnie zapoznały się z treścią książki oraz biografią pisarki, ale także zaprezentowały swoje umiejętności cukiernicze, przygotowując w szkole ciasto – murzynka według przepisu pisarki, z książki pt. „Łasuch literacki”.
       Pieczenie ciasta w szkole okazało się świetną zabawą, w której towarzyszył dziewczynkom kolega z klasy – Kornel Kraśniewski. Podczas konkursu uczennice mogły spróbować także wypieków uczniów z dziesięciu innych szkół, co znacząco „osłodziło” czytelnicze zmagania. Dziewczynkom nie udało się stanąć na podium, ale sam udział w konkursie był niewątpliwie „smaczny”.
M.N. 

     Dnia 18 kwietnia uczniowie klas I-III mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas XVI Rejonowego Festiwalu Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Tychach. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wiązankę piosenek pt.: „Cztery pory roku”. Udział w festiwalu i zdobycie wyróżnienia II stopnia było dla dzieci dużym przeżyciem, a towarzyszące im emocje sprawiły , że poczuły się ważne i zadowolone.   Występy artystyczne sprawiły również radość rodzicom występujących uczniów, którzy byli obecni na widowni.
Opiekunowie zespołu: Marta Lorens, Stefania Krzyszycha 

Św. Faustyna Kowalska
Dnia 8 kwietnia odbył się pierwszy Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Faustynie w ramach projektu „Święty w służbie nieugięty, czyli ślady miłości w szarej codzienności”. Apostołka Bożego Miłosierdzia jest ogłoszona patronką Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie. W konkursie wzięło udział jedenaście szkół, a organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego przy współpracy z parafią Bożego Miłosierdzia w Tychach.
Uczennice reprezentujące naszą szkołę -Hanna Derechowska i Amelia Golińska- zajęły II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszej zażyłości ze Świętymi.
A.M. K.S.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSE MATEMATYCZNYM KANGUR 2016.
Do konkursu przystąpiło 56 uczniów z klas 2 – 6.
Wyróżnienie i nagrody rzeczowe otrzymali następujący uczniowie:

Karol Brzostek kl. 2 a
Dominika Marzec kl. 3 a
Sznapka Paweł kl. 4 b
Studniarz Grzegorz kl. 5 a
Tywonek Jakub kl. 5 a
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynator konkursu B. Trajda

Szkolny konkurs recytatorski
„Zamiast kichać pod pierzyną,
Przed dentystą chować się,
Ty się wspieraj witaminą,
Witaminy wzmocnią Cię.”

25 kwietnia 2016  r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III pt. „Warzywa, owoce w poezji”.  Celem konkursu była promocja zachowań prozdrowotnych, kształtowanie aktywnej postawy wobec zdrowego trybu życia oraz zainteresowanie uczniów poezją. W konkursie, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, wzięło udział  kilkunastu recytatorów z poszczególnych klas.
O tym, że zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka wiemy wszyscy i żeby cieszyć się nim jak najdłużej, musimy o nie zadbać już od najmłodszych lat. Uczestnicy konkursu prezentowali utwory poetyckie o tematyce zdrowotnej (zdrowe odżywianie). Recytując wiersze dali nam wiele wskazówek, co należy robić a czego unikać, aby być zdrowym. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie: p. dyr Tamara Widłok, p. Aleksandra Wrona, wyłoniło zwycięzców.
Na poziomie klas I Na poziomie klas II Na poziomie klas III
I miejsce – Wanda Zielińska
II miejsce – Maciej Strzelec
III miejsce – Przemysław Szczepaniak
I miejsce – Dominika Dąbrowska
II miejsce – Karol Brzostek
III miejsce – Wiktoria Kruppa
I miejsce – Oliwia Worzałła
II miejsce – Małgorzata Jafernik
II miejsce – Oliwia Buras
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a pozostali nagrody pocieszenia.
Gratulujemy.   B. Adamczyk, H. Rychter


22 kwietnia, w związku z obchodami Dnia Ziemi, uczniowie klasy IId wzięli udział w Klasowym Konkursie Ekologicznym. Uczniowie wykazali dużą wiedzę na temat ochrony środowiska, choć niektóre z pytań konkursowych przysporzyły im nie lada trudności.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
B.K.Chór szkolny Kantata wystąpił w tegorocznej XXVI edycji Rejonowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Tychy 2016. Festiwalowe przesłuchania odbyły się 18 kwietnia na małej scenie Miejskiego Domu Kultury nr 1. Chórzystki w swoim repertuarze zaprezentowały wiązankę przyśpiewek ludowych pt.: „Marzanka, Gaiczek, Kogucik” oraz piosenkę pt.: „Leśne głosy” .
Zespół zaśpiewał radośnie i z wielkim entuzjazmem zdobywając wyróżnienie I stopnia! GRATULACJE !!!

opiekun chóru: Aleksandra Wrona


Z przyjemnością informujemy, że drużyna uczennic z naszej szkoły zajęła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych „Korrida-corrida”, które odbyły się 13 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Tychach.
Na podium stanęły: Julia Markowska z 6A, Martyna Trela z 6C i Marta Zielińska z 6A.
Dziewczynki świetnie poradziły sobie z napisaniem dwóch najeżonych pułapkami ortograficznymi dyktand, wykazały się znajomością zasad pisowni wyrazów oraz zmierzyły się z ortograficzną konkurencją na czas.
Poziom zawodów był bardzo wysoki, w konkursie brały udział drużyny z 15 szkół z Tychów i okolic.
Serdecznie gratulujemy!
OLE!

M.N.


W dniu 11 kwietnia odbył się Konkurs pięknego czytania dla klas IV – V. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Podczas etapu wstępnego uczestnicy konkursu czytali fragment książki Barbary Gawryluk „Mali bohaterowie”. Wyłoniono pięciu finalistów, którzy starali się jak najpiękniej przeczytać kolejny fragment, tym razem pochodzący z książki pod tytułem „Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza”, również autorstwa B. Gawryluk. Obydwie pozycje zostały zakupione do naszej biblioteki w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”.
         Poziom prezentacji czytanego tekstu był bardzo wyrównany i ostatecznie
o zwycięstwie zadecydowała interpretacja czytającego uczestnika. Oto zwycięzcy:
I miejsce Amelia Dzedzyk IVb
II miejsce Amelia Kuta Vb
III miejsce Wojciech Ochojski IVd

W sobotę 9 kwietnia 2016r. odbyły się Mistrzostwa Tychów klas III szkół podstawowych - Water Cup 2016. 
Choć nie była to olimpiada, a zaledwie dystans 25 metrowy, to emocji i sportowej rywalizacji nie brakowało. Ścigali się uczniowie z 17 szkół tyskich  - w  stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym. 
Uczniowie SP 35 godnie reprezentowali swoją szkołę zdobywając najwiecej punktów w klasyfikacji łącznej i stawając na podium :).
Zajęliśmy I miejsce jako najlepsza szkoła, I miejsce w sztafecie (Nikola Truchel, Maja Lubowicka, Kacper Kajdewicz, Bartek Garbacz) oraz indywidualnie. Najczęściej na I miejsce stawali Nikola Truchel oraz Kacper Kajdewicz. Kacper Kajdewicz zdobył indywidualnie  3 złote medale i 1 złoty razem ze sztafetą.
Zwycięzcom gratulujemy!
Ania Lubowicka

W dniu 9.04.16r. uczniowie klas III  wzięli udział w zawodach pływackich "Waterrr Cup 2016r". Dzieci odniosły wielki sukces. Zdobyły Puchar dla najlepszej szkoły. Indywidualnie również spisały się na medal.
Kacper Kajderowicz - kl.III b - I miejsce w stylu grzbietowym, klasycznym i dowolnym, I miejsce w sztafecie oraz tytuł najlepszego zawodnika.
Nicola Truchel - kl.III a - I miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym oraz I miejsce w sztafecie.
Paulina Siwy kl. III c- II miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym oraz tytuł najlepszej zawodniczki.
Madgalena Drapińska - kl.III c - III miejsce w stylu dowolnym.
Maja Lubowiecka - kl.III b - I miejsce w sztafecie.
Bartosz Garbacz -kl. III b -  I miejsce w sztafecie.
E.H.

IX Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym
 
Dnia 14.03. 2016 r. odbył się 
IX Międzyszkolnym
Konkursie Biblijnym pt. „Męka i śmierć Pana Jezusa” dla klas III organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 oraz parafię bł. Karoliny w Tychach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a Dominika Marzec i Patrycja Liszka, które zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
K.S. A. M.


ORTOŻABKA 2016
Konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii – rozstrzygnięty!

Dnia 31 marca odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klas piątych i szóstych. W tegorocznych ortograficznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 46 uczniów!

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobyła Julia Markowska z 6A!
Obok Julii na podium znalazły się: Martyna Trela z 6C i Marta Zielińska z 6A – gratulujemy!

Trzy finalistki szkolnego konkursu będą reprezentować naszą szkołę w XI Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych „Korrida-corrida”, które odbędą się 13 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Tychach – życzymy powodzenia!
M.N.


Dnia 28.01.2016 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Biblijny o Bożym Narodzeniu dla klas III.
 Uczniowie weryfikowali swoją wiedzę w różnych konkurencjach,  pośród których nie zabrakło inscenizacji oraz prezentacji multimedialnej.
Zaszczytne I miejsce otrzymały uczennice naszej szkoły-Dominika Marzec i Patrycja Liszka, przygotowane przez p. Klaudię Sznapkę. 
Gratulujemy!

A. M.  K. S.
W I PÓŁROCZU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BRALI UDZIAŁ W RÓŻNYCH KONKURSACH
I ZAWODACH. OCZYWIŚCIE ZAJĘLI WYSOKIE MIEJSCA.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

grudzień 2015r.
Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka CERTYFIKAT - uczniowie klas  I
Szkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny "Bożonarodzeniowa bombka" I miejsce - Natalia Kołodziejczyk Ve
II miejsce - Oliwia Brożek IVc
III miejsce - Natalia Cholewa Ve

Miejski Konkurs Plastyczny
 " U nas na Śląsku"
I miejsce - Zuzanna Duda
II miejsce - Dominika Dąbrowska
                - Z. Zabielska IIIa
III miejsce - E. Mol IIIa
Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Sudoku" VII miejsce zajęły uczennice klasy Ve - Wiktoria Błażusiak i Wiktoria Musiał
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - Łaziska Górne rocznik 2004/2005 III miejsce - uczennice z klasy Ve
Piłka Ręczna STS Tychy - Szkoły Podstawowe I miejsce - kl. VId oraz
uczniowie klas V
VIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ulubiona postać z utworów...Kornela Makuszyńskiego" I nagroda - Natalia Myszak Ia
- Natalia Kościelniak Id
- Natalia Wojtaszczyk
Szkolny Konkurs o bezpieczeństwie I miejsce - Małgorzata
Jafernik IIId - Konrad Frydek IIId
listopad 2015r.
   
Powiatowy Konkurs Recytatorski
"Wierszowana rozmowa"
IV miejsce  zajęli 
Mateusz Wac i  Dominik Żaba 
z klasy IVc
Olimpiada Językowa
EDI PINGWIN
Czekamy na wynik
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Humorystycznej
 
I miejsce  - Martyna Nowak Va
II miejsce - Grzegorz Studniarz Va
III miejsce - Dominik Żaba IVc
IV miejsce - Błażej Polok Vb
Miejski Konkurs Plastyczny
" Mój przyjaciel miś"
I miejsce - Gabriel Olak IIId
III miejsce - Remigiusz Sornek IIId
Mini Koszykówka - Puchar Śląska w Bytomiu (chłopcy rocznik 2005) I miejsce - uczniowie klasy IVd
Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - Gliwice rocznik 2004/2005 VI miejsce - uczennice klasy Ve
Szkolny Konkurs Plastyczny "Ulubiona postać z bajki" Wyróżnienie - Gabriel Olak IIId
Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej
"Barwy Jesieni"
 Kategoria rysowanie kreską:
I miejsce - W. Kramarczyk Va
II miejsce - M. Nowak Va
III miejsce - B. Malczewski Vb
Kategoria rysowanie aerografem:
I miejsce - Amelia Golińska Ve
II miejsce - Karolina Czyżo Ve
III miejsce - Wiktoria
Błażusiak Ve
Miejski Konkurs "Coolinarni Mistrzowie"  IV miejsce - H. Grzelka i  W. Kołodziejska
Szkolny Konkurs Na Mistrza Ortografii Języka Angielskiego I miejsce - Martyna Trela VIc
II miejsce - Oliwia Maj VIc
III miejsce - Przemysław
Jasiński Va
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki Olimpus - sesja jesienna Grzegorz Studniarz Va - Dyplom Laureata
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego Olimpus - sesja jesienna czekamy na wyniki
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Grzegorz Studniarz Va - zakwalifikował się do II etapu rejonowego
październik 2015r.
   
Konkurs Literacki na krótkie opowiadanie sensacyjno - przygodowe, którego akcja rozgrywa się w bibliotece
Wyróżnienie otrzymali:
- Grzegorz Studniarz Va
- Kamila Gozdowska Vd
- Amelia Golińska Ve
Konkurs Plastyczny " Książka - okno przez które można zobaczyć..." - dla kl. IV - VI
I miejsce - Konrad Nowara Vc
II miejsce - Milena Widłok VIa
Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona bajkowa postać" - dla uczniów klas II - III Klasy II
I miejsce - Kacper Grela IIb
II miejsce - Zuzanna Kliś IIc
III miejsce - Emilia Stachańczyk IIb
Klasy III
I miejsce - Zuzanna Zabielska IIIc
II miejsce - Natalia Prasoł IIIb
Igrzyska Powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. V miejsce - uczennice z klasy VIc
Mini Koszykówka - Puchar Śląska w Tychach (chłopcy rocznik 2005) I miejsce  uczniowie klasy IVd
Igrzyska Powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych chłopców I miejsce zajęła drużyna w składzie: J.Gawron, B.Toporczyk, Ł.Błaszczyk, Sz.Rutkowski, K.Wolański, K.Żelazowski.
wrzesień 2015r.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Warto pomagać" w ramach realizowanej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" Tytuł Laureata Konkursu Ogólnopolskiego otrzymał
Kacper Musioł IIb

Wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Planeta Energii”
Sukcesem w postaci wyróżnienia zakończył się udział uczniów klasy I E w programie edukacyjnym „Planeta Energii” opracowanym przez Grupę Energa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie przez kilka miesięcy realizowali zadania związane z energią elektryczną, jej powstawaniem oraz racjonalnym wykorzystaniem. Pomysłowość i wytrwałość została nagrodzona, a powód do dumy tym większy, że oceny działań naszych uczniów dokonał Tomasz Rożek, naukowiec i dziennikarz, a obecnie gospodarz programu popularnonaukowego „SONDA2” w TVP 2. Serdecznie gratulujemy!
A. Sz.

”BAŚNIOPISANIE” - taki tytuł nosił konkurs literacki dla uczniów klas czwartych, który niedawno odbył się w naszej szkole. Czytanie baśni sprawia nam niekłamaną radość bez względu na to ile mamy lat, a szczególną przyjemność odczuwało jury konkursu zapoznając się z treścią baśni napisanych przez naszych uczniów. Wyjątkowe było to, że autorami wszystkich konkursowych baśni byli chłopcy – czyżby dziewczynki stały się w dzisiejszych czasach mniej romantyczne?...

Jury, czyli nauczycielki języka polskiego, pani Jolanta Ferdek i Magdalena Nowicka oraz pani z muzyki – Aleksandra Wrona uznały jednogłośnie, że najciekawszą i najpiękniejszą baśń napisał Wojciech Ochojski z 4D, który zajął I miejsce w konkursie. II miejsce przyznano baśni Dawida Borkowskiego z klasy 4B, a III  zajął Aleksander Welk z 4D. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Igor Szydłowski z klasy 4D,  którego akcja baśni dzieje się w świecie warzyw.

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.


Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej dziewcząt
Finałowy zwycięstwem nad SP-18 27:20 nasza szkoła zapewniła sobie tytuł Mistrzyń miasta w piłce ręcznej dziewcząt wśród szkół podstawowych.
Kolejność drużyn: SP-35, SP-18, SP-19, SP-7, SP-17, SP-1, SP-36.
SP-35 reprezentowały dziewczęta z klasy sportowej 6c:
Oliwia Bąk, Klaudia Florek, Oliwia Florek, Wiktoria Grela, Natalia Jastrzębska, Karolina Kościańska, Nikola Kuczera, Karolina Kwiatkowska, Wiktoria Leżańska, Wiktoria Lisiatyńska, Natalia Lisicka, Olivia Maj, Magdalena Mazur, Weronika Nalepa, Natalia Radziwon, Patrycja Rząp, Nikola Smolka i Martyna Trela.
Wychowawczyni klasy: Bernadeta Trajda, trener zespołu: Stanisław Loska
Gratulacje!!! Powodzenia w rozgrywkach rejonowych i wojewódzkich

Dnia 25 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Humorystycznej.
Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, interpretacyjnych, jak i poczucia humoru. W zmaganiach wzięło udział czworo uczniów z klas piątych.
Bezkonkurencyjna okazała się Martynka Nowak z 5A, która zajęła I miejsce, prezentując wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Drugie miejsce zajął Grzegorz Studniarz z 5A, III – Dominik Żaba z 4C, a na IV miejscu uplasował się Błażej Polok z 5B.

Serdecznie gratulujemy!
M.N.


W grudniu został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "U nas na Śląsku".
Uczestnicy  w swoich pracach przedstawiali
ciężką pracę górników, piękny krajobraz Śląska oraz tradycje i folklor śląski.
Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie i zajęli wysokie miejsca:
I miejsce:   Zuzanna Duda  kl. 2a
II miejsce:  Dominika Dąbrowska kl.2c
        Zuzanna Zabielska  kl. 3a
III miejsce:  Emilia Mol  kl. 3a
Wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Cholewa  kl. 2c
Mateusz Chyła  kl. 2c
Artur Włodarski  kl. 2c

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs techniczny na projekt i wykonanie bożonarodzeniowej bombki.
Komisja oceniała: pomysłowość, ciekawy dobór materiałów  a także dokładność i estetykę wykonania prac.
Najciekawsze prace wykonały:
Natalia Kołodziejczyk (klasa VE) - I miejsce,

Oliwia Brożek (klasa IVC) - II miejsce
Natalia Cholewa (klasa VE) - III miejsce.
M.Ch. J.K.


4 grudnia 2015 roku na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Łaziskach Średnich wzięliśmy udział w Mikołajkowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt.
Było to pierwszy turniej zakończony na podium – III miejsce
Bramki strzeliły: Czyżo Anna – 7, Lisek Julia – 7 , Wowro Magda – 6, Błażusiak Wiktoria- 3, Czyżo Karolina – 3, Tomczyk Ola – 3, Cholewa Natalia -2, Skwarczyńska Emilia -1,
Gołosz Julia -1, Grodzicka Julia - 1 
A.Z-J

Zwyciężczyniami szkolnego konkursu "MISTRZ SUDOKU" zostały:
1. Wiktoria Błażusiak kl. Ve
2. Wiktoria Musiał kl. Ve
W konkursie wzięło udział łącznie 15 osób.
Obie Wiktorie będą reprezentować naszą szkołę w II etapie konkursu, który odbędzie się 18 grudnia 2015r. o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w drugim etapie.
E.W.

Rozstrzygnięto klasowy konkurs w ramach Przygody z lekturą.
Po przeczytaniu "Chłopców z Placu Broni" uczniowie klasy 5 B brali udział w rywalizacji zatytułowanej "Bitwa o flagę".
Pracując z tekstem powieści węgierskiego pisarza Ferenca Molnara mogli wykazać się refleksem i umiejętnością wyszukiwania informacji na zadany temat. Trofeum konkursu -Flagę chłopców z Placu Broni -wygrała Wiktoria Smeja, otrzymując także pamiątkowy dyplom i ocenę celującą. II miejsce zajął Patryk Kobyłko i otrzymał dyplom oraz ocenę bardzo dobrą. Na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Dominika Żukowska i Patryk Włodarski z ocenami dobrymi i pamiątkowymi dyplomikami.
J.F.

W dniu 21.11.2015 r. dziewczęta z klasy V e brały udział w turnieju piłki ręcznej w Gliwicach, zajmując V miejsce w roczniku 2004/2005 r.
Był to pierwszy dla naszej klasy sprawdzian i zapoznanie się z drużynami śląskimi z którymi od stycznia zaczniemy rywalizację w Śląskiej Lidze w kategorii dziewczęta młodsze, wynik sportowy miał mniejsze znaczenie ponieważ przeciwnicy są już bardziej doświadczeni. Była miła atmosfera, fajna rywalizacja sportowa i dziewczyny nawiązały nowe znajomości.
Najlepszą zawodniczką zespołu została: Czyżo Anna
A.Z-J


24 listopada w Zespole Szkół Sportowych w Tychach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wierszowa rozmowa”.
Naszą Szkołę reprezentowali Mateusz Wac i  Dominik Żaba.
Uczestnicy zaprezentowali humorystyczne wiersze zawierające dialogi.
Wszyscy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.


SUKCES UCZNIA KLASY PIĄTEJ!
W listopadzie odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. W etapie szkolnym wzięło udział 13 uczniów z klas piątych i szóstych. Konkurs był skierowany dla uczniów wykazujących zainteresowania i uzdolnienia matematyczne. Zadania, które musieli rozwiązać uczestnicy I etapu wykraczały poza podstawę programową szkoły podstawowej. Aby przejść dalej należało uzyskać co najmniej 84% punktów możliwych do zdobycia. Wymaganą ilość punktów zdobył Grzegorz Studniarz uczeń klasy V a, i tym samym zakwalifikował się do II etapu rejonowego. Sukces tym większy iż pokonał wszystkich szóstoklasistów biorących udział w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B.T.

Z okazji przypadającego w dniu 25 listopada – ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA w klubie Osiedlowym Magdalena został ogłoszony konkurs plastyczny na temat „PLUSZOWY MIŚ MÓJ SERDECZNY PRZYJACIEL” przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Napłynęły ciekawe i barwne prace wykonane różnymi technikami, z przedszkoli i szkoły podstawowej nr 35.
Wśród laureatów znaleźli się:

      I miejsce – Gabriel Olak klasa IIId
      III miejsce – Remigiusz Sornek klasa IIId

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Markowicz, Ola Jesionek, Wiktoria Żaczek – ucz. z klasy IIId oraz Ania Bittner (kółko plastyczne).
Z.Ś.

Niezły występ najmłodszych grup MOSM Tychy
W sobotę, 28 listopada, w Bytomiu odbył się II turniej rozgrywek minikoszykówki chłopców rocznika 2005.
Młodzi tyszanie walczyli z dwiema drużynami MOSMU Bytom.

Chłopcy trenera A.Ditmera (MOSM TYCHY II) wygrywając oba spotkania. Mecz z drużyną MOSM II Bytom był emocjonujący, zakończony sukcesem. Bytom II – Tychy II 25:29 (4:2 2:11 9:8 10:8).
Najwięcej punktów zdobyli Woźniak O. 7, Balura K. 7 i Walusiak K. 6.

Drugie spotkanie to wyraźne zwycięstwo Bytom I – Tychy II 6:27 (0:0 4:10 0:8 2:9).
W tym meczu punktowali Woźniak O. 12, Walusiak K. 9 i Kwiatkowski P. 4.

Po dwóch turniejach MOSM I Tychy (SP19) ma bilans 3-1, natomaist MOSM II Tychy (SP35) 4-0.
Kolejne emocje już w grudniu.

Wszystkie informacje na stronie poświęconej koszykówce w Tychach http://www.kosz.mosm.tychy.pl/
A.D.

Dnia 9 listopada 2015 r. odbyło się szkolne dyktando z języka angielskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas V i VI. Konkurs polegał na poprawnym zapisaniu tekstu dyktowanego przez nauczyciela.
Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

I MIEJSCE MARTYNA TRELA kl. VIc
II MIEJSCE OLIVIA MAJ kl. VIc
III MIEJSCE PRZEMYSŁAW JASIŃSKI kl. Va
Finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:)
Organizatorzy konkursu: K. Turcznowicz, E.Szulik

W miesiącu październiku w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Jesień w moich oczach”. Otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Były prace: rysowane, malowane, wyklejane np. suszonymi liśćmi, jarzębiną, plasteliną; wykonane techniką orygami oraz zrobione techniką kolażu.
Nagrodzeni zostali:

  I miejsce -   Jakub Adamowicz kl. IIIa
II miejsce –   Magda Bryła kl. IIId
                    Martyna Pietyra kl. IIIa
III miejsce – Natalia Wojtaszczyk kl. Ia
                    Oliwia Sawicka kl. IIa
  Wyróżnienia:
Oliwia Czaja kl. IIId,    Maja Banaś kl. Ic,     Wiktoria Górska kl. Ia
Amelia Gugółka kl. IIIc,     Filip Jamrozik kl. IId
Filip Pompa kl. IId

Oto nagrodzone prace:

       
     
       
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursie i wspaniałe, pomysłowe prace.
M.Ch.


Rozstrzygnięty został szkolny konkurs grafiki komputerowej "Barwy jesieni"
Laureatami zostali:
w kategorii rysowanie kreską: w kategorii rysowanie aerografem:
I miejsce - Wiktoria Kramarczyk kl Va I miejsce - Amelia Golińska kl Ve
II miejsce - Martyna Nowak kl Va II miejsce -  Karolina Czyżo kl Ve
III miejsce - Bartek Malczewski kl Vb III miejsce - Wiktoria Błażusiak kl Ve
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
R.G, J.K.
     
     
   

III miejsce piłkarek ręcznych
W dniach 25-27.09.2015 r. dziewczęta z klasy VIc brały udział w XXXIX Ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Kępnie, zajmując III miejsce w roczniku 2003.
Nasze zawodniczki zwyciężyły w meczach z KPR Jelenia Góra, MKS Leszno oraz MOSM SP-18 Tychy,
przegrały natomiast z drużynami z Kępna i Rudy Śląskiej.
Były brązowe medale, pamiątkowe koszulki, dużo emocji i jeszcze więcej boiskowego doświadczenia.
St.L.


Certyfikaty, dyplomy 

             

POWRÓT