.: Sukcesy naszych uczniów

Rok 2013/2014


 
 

Nasi uczniowie w finale konkursu "T jak Talent"
Oskar Sobiegraj - I miejsce
Nikola Kuczera – II miejsce

   W tym roku szkolnym  zwycięzcy naszego konkursu szkolnych talentów mięli okazję zaprezentować się również  podczas międzyszkolnego konkursu „T jak Talent”, który od lat organizuje Stowarzyszenie Piątka Dzieciom oraz Gimnazjum nr 2 we współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Konkurs ma na celu umożliwić młodym ludziom zaprezentowanie swoich talentów na dużej scenie, promowanie kultury wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

    W finale IV edycji „T jak Talent”, który odbył się 15 maja, zaprezentowało się 21 uczestników z tyskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach. Wśród finalistów znaleźli się wokaliści, instrumentaliści, zespoły muzyczne, raperzy, tancerze oraz akrobatki. Występy młodych artystów oceniało jury, w którego komisji zasiadły osoby od lat związane z kulturą i pracą z młodymi ludźmi, m.in. finalista telewizyjnego show „You can dance” Rafał Tito Kryla.

   Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, co sprawiło, że jury miało bardzo trudne zadanie. Grono laureatów z kategorii szkół podstawowych zdominowali tancerze, komisja przyznała ex aequo trzy pierwsze miejsca dla Oskara Sobieraja (SP 35), Łukasza Gołębiowskiego (SP 40) oraz Agaty Bauch (SP 7).  Na drugie miejsce zapracowała tańcząca Nikola Kuczera (SP 35). Trzecie miejsce SP zajęła Emilia Podkościelny, młoda wokalistka reprezentująca Miejski Dom Kultury i SP nr 1. Jury wyróżniło również Paulinę Szczygielską (SP22).
K.T.
 Nikola  Oskar  

28 maja 2014 roku trzech reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „SUPERMAT”, który zorganizował Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. W konkursie wzięło udział 13 tyskich szkół podstawowych. Każdy uczestnik w ciągu 60 minut musiał rozwiązać dosyć trudne i wymagające wszechstronnej wiedzy matematycznej zadania otwarte.
Pierwsze miejsce
z najlepszym wynikiem w konkursie uzyskała uczennica naszej szkoły Natalia Jaworska z klasy V d.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. B. Trajda

Wyniki dwóch konkursów matematycznych, które odbyły się w marcu:
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2014
- Grzegorz Studniarz klasa III b - wyróżnienie i nagroda rzeczowa
- Natalia Jaworska  klasa V d - wyróżnienie i nagroda rzeczowa

Olimpus matematyczny – sesja wiosenna

- Natalia Jaworska  klasa V d - tytuł laureata
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. B. Trajda

 

Dnia 27 maja 2014 roku w Biblioteka SP 18 zorganizowała  międzyszkolny Konkurs Poezji Humorystycznej. Naszą Szkołę reprezentowały (godnie, ale z humorem ) Julia Siewiera i Natalia Jaworska z V D. Pierwsza w repertuarze miała wiersz Jana Brzechwy "Wyssane z palca ", natomiast  druga- utwór Jerzego Kerna "O rodzicach".  W konkursie wzięło udział 14 amatorów poezji z humorem. Nietrudno było o uśmiech aczkolwiek na wyżyny artyzmu i anielskiej cierpliwości wspięły się osobniki, które recytowały, jakby nigdy nic przy wtórze warczącego za oknem  ciężkiego sprzętu zieleni miejskiej. Jury miało twardy orzech do zgryzienia- poziom byłbardzo wyrównany-dowcipny repertuar i znakomite wykonanie  niełatwo zróżnicować. Oczekiwanie na werdykt umilił uczestnikom  artystyczny program i słodki poczęstunek. Ostatecznie Julia zajęła miejsce drugie, a Natalia otrzymała dyplom udziału. Urocze występy wszystkich recytatorów dały do myślenia - należy "wydobyć  poezję humorystyczną na światło dzienne i pogodne strofy częściej zapraszać  do szkolnych ławek!
J.F

   

WYSSANE Z PALCA
Pan Wincenty ten zwyczaj miał,
Że nieustannie palec ssał.
Niegrzeczne dzieci z niego się śmiały:
"Panie Wincenty, czy pan jest mały?
Wszak to rozumie się samo przez się,
Że człowiek dorosły palca nie ssie,
Dziś niemowlęciu też każda niania
Ssać, proszę pana, palec zabrania,
A pan go ciągle ssie jak najęty.
Czy to wypada, panie Wincenty?"

Sąsiad zdziwiony pytał się:
"Czemu pan ciągle palec ssie?
Pan przecież palcem drapie się w głowę,
Palcem pan zwilża znaczki pocztowe,
Palcem pan dłubie w uchu, gdy trzeba,
Palcem pan kręci kuleczki z chleba,
Palcem pan w brydżu rozdaje karty,
Palcem pan sprawdza, czy kurz wytarty,
A potem palec pan do ust wkłada.
Panie Wincenty, czy to wypada?"

Stał pan Wincenty wielce zmieszany
I twarz odwracał nawet do ściany:
"Ach - wzdychał smutnie - wstyd mi szalenie,
To takie głupie przyzwyczajenie..."
I zawstydzony jak mały malec,
Wiecie, co robił? Do ust kładł palec.

Wyznam wam szczerze - na nic wykręty -
Ja też ssę palec jak pan Wincenty
I właśnie wiersz ten, co napisałem,
Po prostu z palca sobie wyssałem.

W miesiącu kwietniu w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczny pt: „Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych”.
Uczniowie spisali się na medal. Wykonali wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi (rysowane pastelami, malowane farbą; orgiami; kolarz). Jury wyróżniło dwanaście prac (wybór był trudny), których autorzy otrzymali nagrody.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
 
Samorząd Uczniowski kl. I-III.
 

Dnia  30.04.2014 r. odbył się szkolny konkurs historyczny dla klas 4, pt.”Poznaję historię”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 uczestników. Uczniowie zmagali się z 30 zadaniami, w tym z historycznym tekstem źródłowym. Celem konkursu było utrwalenie oraz poszerzenie zdobytej wiedzy. 

Wyniki konkursu:

 I miejsce   - ex aequo: Agata Korotusz kl. 4b oraz Martyna Trela kl. 4c
II miejsce
    - ex aequo: Patrycja Rząp kl.4c, Dawid Nawrocki kl. 4b, Kamila Ciągło kl. 4b
III miejsce
   - Oliwia Florek kl. 4c
Wszystkim uczestnikom gratuluję!

Organizator: Joanna Nowak -DejaW dn. 30.04.2014 r. odbył się w naszej szkole XIII finał miejskiego konkursu ortograficznego "Mistrz ortografii kl. III.
W konkursie wzięło udział 12 tyskich szkół. Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.
Zwycięzcami zostali :
1. Maja Fronczak - SP 10
2. Przemysław Jasiński - SP 35
3. Michał Konieczny - SP 2
E.H., B.M., T.W.


29 kwietnia, wśród uczniów klas IV-VI, odbył szkolny konkurs o tytuł Mistrza Klawiatury.
Do konkursu przystąpiło 16 osób. Umiejętność pisania na klawiaturze sprawdzana była za pomocą programu „Mistrz Klawiatury I", na standardowych klawiaturach komputerowych. Największymi umiejętnościami w szybkim i bezbłędnym pisaniu tekstów wykazali się: Tomasz Migdoł, Daria Chrobok i Weronika Woźniak.
Oni też reprezentować będą naszą szkołę w Wojewódzkim konkursie o Tytuł Mistrza Klawiatury.
J.K.


15 kwietnia 2014 r w Szkole Podstawowej nr 6 w Tychach odbyło się uroczyste rozdanie nagród  X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „CA
ŁA POLSKA ĆWICZY Z  DZIEĆMI”.   
Konkurs ten ma  na  celu rozwijanie aktywności ruchowej dzieci i dorosłych, zachęcanie do aktywnego wypoczynku na  świeżym powietrzu oraz ukazanie ruchu jako ciekawej formy spędzania  wolnego czasu.
Hasłem tegorocznego konkursu  było: „MOJA RODZINA – SPORTOWA RODZINA”.
Wśród uczniów klas  III -   
 
I miejsce
   zdobyła   Natalia Cholewa  

 
II  miejsce
   -  Amelia Golińska 
Gratulujemy!1 kwietnia 2014  r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III pt. „Moja szkoła”.
W konkursie, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, wzięło udział  kilkunastu recytatorów z poszczególnych klas. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.
Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie:

p. dyr Alicja Drożdż
, p. Małgorzata Wrzesień, p. Klaudia Sznapka, wyłoniło zwycięzców.

Na poziomie klas I Na poziomie klas II Na poziomie klas III

I miejsce – Oliwia Buras
II miejsce – Patrycja Liszka
III miejsce Małgorzata Jafernik

I miejsce – Patryk Litwiński
II miejsce – Mateusz Wac
III miejsce – Amelia Dredyk
I miejsce – Szymon Bartza
II miejsce – Grzegorz Studniarz
II miejsce – Martyna Nowak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła dzieciom pani dyrektor. Podziękowania za solidną pracę  otrzymało również jury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
B.A. H.R.

 

Następnym konkursem, z którym musieli zmierzyć się uczniowie naszej szkoły to Olimpus Matematyczny – sesja wiosenna, który odbył się 25.03.2014 roku. Jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Przeprowadzony z różnych przedmiotów ma na celu promować uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzą. W naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego, języka polskiego historii i matematyki. Do olimpiady matematycznej zgłosiło się aż 19 uczniów.
Koordynator konkursu B. Trajda

20.03.2014 r. uczniowie przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2014”, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Rozgrywany jest w trzech kategoriach: Żaczek dla uczniów klas II, Maluch dla klas III i IV oraz Beniamin dla klas V i VI. Udział w „Kangurku” ma charakter zabawy z matematyką i jest treningiem logicznego myślenia.
        
W tym roku 21 uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się poprzez eliminacje, zmierzyło się z zadaniami wymagającymi logicznego i abstrakcyjnego myślenia matematycznego. W czasie 75 minut uczniowie rozwiązywali odpowiednio 18, 24 i 30 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Był to test wyboru z jedną poprawną odpowiedzią. Aby uniemożliwić uczniom bezmyślnego zgadywania poprawnej odpowiedzi organizatorzy konkursu postanowili odejmować za błędną odpowiedź 0,25 punktów przysługujących za poprawną odpowiedź. O trudności testu świadczy fakt, iż prawie wszyscy uczestnicy wykorzystali zaplanowany czas. Teraz pozostało nam tylko czekać na wyniki (ok. 2 miesięcy).
Koordynator konkursu B. Trajda

7 stycznia odbyła się ogólnopolska olimpiada "OLIMPUSEK".
Uczniowie rozwiązywali zintegrowany sprawdzian poruszający zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.
W klasie I a dyplom laureata zdobyła Martyna Pietyra i Kinga Michniewicz.
Dyplom uznania otrzymała Dominika Marzec.
Gratulujemy!   B.M.
 
 

        Rozstrzygnięty został szkolny konkurs "Sieciaki z SP 35".
        Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z Internetem. Zadaniem uczniów była   rejestracja i aktywność na jednej z ciekawszych stron poświęconych tematyce bezpieczeństwa dzieci w sieci www.sieciaki.pl  Na stronie uczniowie uczą się bezpiecznego przeglądania Internetu poprzez zabawę. Oglądają filmy, kreskówki, teledyski specjalnie stworzone dla nich. Znajduje się tu nawet radio internetowe. Uczniowie  biorą udział w konkursach oraz grach, w których zdobywają  kolejne punkty niezbędne do poznawania nowych zagadnień i dostępu do nowych gier. W serwisie zarejestrowało się 45 uczniów klas IV-V.
Najwięcej punktów zdobyła uczennica kl. IVA Marta Zielińska. I miejsce zdobyła  klasa IVA.
GRATULUJĘ!!!  R. Grzejdak

  W dniu 13.03.2014r. uczennica klasy I c Zuzanna Mirocha wzięła udział
w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Gwary Śląskiej "Terozki se pogodomy...".
Za udział w konkursie jako najmłodsza uczestniczka  otrzymała dyplom i drobny upominek.
E.H
W związku z obchodami Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu” w lutym roztrzygnięty został Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczny ? Internet". Celem konkursu jest pobudzenie aktywności twórczej dzieci i uświadomienie im zagrożeń związanych z Internetem takich jak cyberprzemoc, oszustwa, pornografia, pedofilia, piractwo komputerowe itp.
W wyniku eliminacji wyróżnione zostały prace uczniów: Bąk Oliwia IVC, Marta Zielińska IVA, Paweł Sowiński VA.
Prace te reprezentować będą naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej.
R.G.
     
     
Rozstrzygnięty został konkurs na projekt zakładki do książki.
W Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w dniu 25 lutego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu Plastycznego „Zakładka do książki”. Tematem konkursu był projekt zakładki do książki, celem zachęcenie dzieci do zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno, jak również zainteresowanie dzieci czytaniem książek.
Na konkurs wpłynęło ogółem 215 prac. Naszą szkołę "reprezentowało" 26 prac; 13 z klas I-III i 13 z klas IV-VI.
Z pośród prac wyeksponowanych na wystawie jury wybrało te najbardziej oryginalne, ujmujące dziecięcą wrażliwością, prostotą, ale również te świadczące o talencie artystycznym czy dużym zaangażowaniu wykonawcy. Szczególną uwagę zwracano na samodzielność wykonania, kolorystykę, oraz umiejętność operowania daną techniką. Jury zgodnie z regulaminem przyznało ogółem 9 nagród i 4 wyróżnienia uwzględniając podział na 3 kategorie wiekowe.
Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Maria Jafernik lat 7 i Szymon Derechowski lat 10.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wystawa eksponowana będzie w SDK Tęcza do końca kwietnia br.
J.K.

15 stycznia b. r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Biblijny o Bożym Narodzeniu. Wzięli w nim udział uczniowie klas III z pięciu tyskich szkół. /span>
I miejsce
zdobyły uczennice z SP 35 przygotowane przez katechetkę Klaudię Sznapkę:
Martyna Nowak z kl. III c
Konstancja Maciejewska z kl. III d.
II miejsce zdobyły uczennice z SP 11 przygotowane przez katechetkę Barbarę Przydatek.
III miejsce uczniowie z SP 40 przygotowane przez katechetkę Annę Pustelnik.
Uczestnicy wykazali się szczegółową wiedzą biblijną o Bożym Narodzeniu, "spotkali się" z Trzema Królami, którzy przynieśli dary i zadania do wykonania.
Konkurs zakończył się poczęstunkiem, rozdaniem nagród i dyplomów. Zwycięskim szkołom wręczono pamiątkowe statuetki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszukiwaniu i dzieleniu się wiedzą ewangeliczną.
 
Klaudia S. i Aleksandra M.

 
FINAŁ DIECEZJALNY KONKURSU BIBLIJNEGO

16 stycznia 2014 r. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach odbył się finał diecezjalny XIX KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ dla szkół podstawowych, którego tematem była Ewangelia według św. Mateusza.
W konkursie wzięło udział 41 uczestników.
Uczeń naszej szkoły Bartosz Król zajął II miejsce. GRATULUJEMY!

A.M.

Dnia 8.01.2014 r. odbył się międzyszkolny konkurs historyczno – przyrodniczy pt. „Piękna nasza Polska cała”.  
Konkurs miał na celu
propagowanie polskiej historii  i przyrody wśród dzieci, poszerzanie wiadomości o historii i krajobrazach Polski oraz kształtowanie postawy Polaka  miłośnika przyrody, kultury i historii ojczyzny.
  
Konkurs składał się 3 etapów:

a)  
forma pisemna – jednakowe pytania do wszystkich.
b)  
forma praktyczna – pytania dotyczące dopasowania obiektów przyrodniczych lub historycznych do mapy Polski.
c)   
forma ustna – odpowiedzi na wylosowane pytania.

Poziom przygotowania uczniów do konkursu okazał się bardzo wysoki, wymagał dużej dodatkowej pracy ze strony uczestników, ale też nauczycieli, którzy przygotowali swoich podopiecznych.
 
Efektem zmagań konkursowych było wyłonienie zwycięskiej drużyny, na każdą drużynę  czekały atrakcyjne nagrody książkowe:
I miejsce SP nr 23

II miejsce SP nr 35 (w składzie Natalia Jaworska oraz Adela Moor)

III miejsce SP nr 22
 
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i wielki wkład pracy.
J. Nowak – Deja, A. Marzec

Dopiero w styczniu uczniowie naszej szkoły mogli poznać wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS sesja jesienna.
Wszyscy uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast jedna uczennica klasy V d Natalia Jaworska uzyskała tytuł LAUREATA z matematyki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na konkursach matematycznych.
Opiekun  Bernadeta Trajda

Na początku stycznia odbyły się eliminacje szkolne do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR  i KANGUREK, który odbędzie się
 20 marca 2014 roku.
A oto lista osób, które zakwalifikowały się do tego konkursu:

Kl. II Patryk Litwiński II b, Igor Szydłowski II b, Paweł Sznapka II c

Kl. III Łukasz Lampart III b, Grzegorz Studniarz III b, Bartosz Malczewski III a, Damian Męzik III a, Jakub Tywonek III a

Kl. IV Natalia Lisicka IV c, Magdalena Mazur IV c, Natalia Jastrzębska IV c, Mateusz Hajduk IV d, Kamil Trzópek IV b

Kl. V Natalia Jaworska V d, Weronika Kościelniak V b, Nadia Bury V c

Kl. VI, Kamil Nabożny VI a, Dawid Moczygemba VI b, Alicja Moryl VI b, Łukasz Kosowski VI c, Konrad Maciejewski VI c

Wszystkim gratuluję i życzę powodzenia na konkursie.

Koordynator konkursu Bernadeta Trajda


8 stycznia odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu biblioteczno – informatycznego na najlepszą prezentację multimedialną przedstawiającą szkolną bibliotekę pt. „Moja szkolna biblioteka” ogłoszonego przez Zespół Szkół nr 2 w Tychach.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z sześciu szkół podstawowych.
I miejsce zdobył Konrad Maciejewski z naszej szkoły, który otrzymał nagrody rzeczowe.
Ponadto nasza biblioteka szkolna dostała sporą paczkę nowych książek dla najpiękniej zaprezentowanej biblioteki.

W grudniu odbył się konkurs plastyczny na postać stojącego aniołka pt. „Mój Anioł Stróż”.
 Na konkurs dostarczono 22 prace.
Oto zwycięzcy:

Klasy I-II
I miejsce ex aequo Klaudia Baran IIa, Dominik Żaba IIc
II miejsce ex aequo Magdalena Michrowska IIc, Natalia Złotoś Ia
III miejsce ex aequo Dominika Marzec Ia, Adrian Nowakowski Ia
Klasy III-V
I miejsce Nikola Wisłocka Vc
II miejsce Adrian Bąk IIIa
III miejsce ex aequo Magdalena Mazur IVc, Izabela Gromkiewicz IVa
       
Również w grudniu uczniowie klas 6 brali udział w I (szkolnym) etapie Międzyszkolnego konkursu bibliotyczno-informatycznego na najlepszą prezentację przedstawiającą szkolną bibliotekę. Spośród prac wybrana została prezentacja Konrada Maciejewskiego z klasy 6C i ona reprezentować bedzie szkołę w II etapie konkursu.
J.K.
W grudniu uczniowie klas IV - VI wzięli udział w konkursie na bożonarodzeniową kartkę z życzeniami w języku angielskim.
Spośród wszystkich zgłoszonych prac komisja wybrała te, które wykonane zostały samodzielnie i estetycznie oraz zawierały życzenia napisane poprawnie pod względem językowym.


Oto wyniki konkursu:
I miejsce: Nikola Wisłocka (klasa Vc)
II miejsce: Natalia Jaworska (klasa Vd)
III miejsce: Hugo Pogodała (klasa Vd), Paweł Sowiński (klasa Va)

Organizatorzy: Katarzyna Turczynowicz, Edyta Szulik

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Jesień w parku, w lesie i w sadzie”.
      W Szkole Podstawowej nr 40 z OI w Tychach ogłoszony został międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Jesień w parku, w lesie i w sadzie”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Prace wykonane były techniką origami.
Laureatkami konkursu zostały:
 
I miejsce: 
MANUELA KRZYSZTOFIK kl.2c
II miejsce:
kl.2a OLIWIA BROŻEK
III miejsce
: MAGDALENA MICHROWSKA kl.2c
Wyróżnienia:
 NATALIA KOSTRZEWA kl.2c, HANNA GRZELKA kl.2c, KLAUDIA BARAN 2a.
T.W., D.M.

 Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko”.
          W klubie Orion w Tychach odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „ Moje ulubione zwierzątko”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi.
Wyróżnienie w  konkursie zdobyły:
MANUELA KRZYSZTOFIK kl.2c i  JULIA OPACH kl.2a.
T
.W. D.M.

     


          W dniu 5 grudnia  2013r w Szkole Podstawowej nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach odbyło się uroczyste  rozdanie nagród X edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego „MÓJ  PRZYJACIEL  MIŚ   WYRUSZA W  PODRÓŻ  PO  POLSCE” 
Wśród klas III  Martyna Nowak z klasy  III c  zdobyła  III miejsce.   
Wyróżnienia przyznano: Natalii  Cholewie, Annie  Czyżo  i  Amelii Golińskiej  z  klasy III c.    
Gratulujemy!
E.C.
     

26. 11 2013r. w Szkole Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w  Tychach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom międzyszkolnego konkursu literacko-plastycznego „Jestem Polakiem”.  
Uczennica  Oliwia Czaja z klasy Id zdobyła II miejsce.

Gratulujemy!!! Z.Ś

31 października miał miejsce finał konkursu czytelniczego dla klas III „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”.
W eliminacjach pisemnych wzięło udział 18 uczniów. Na zakończenie konkursu wystąpili uczniowie z kółka teatralnego w inscenizacji „Tuwim – znany i lubiany” przygotowanej pod kierunkiem pani M. Nowickiej.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce ex aequo Gabriela Kochmańska i Martyna Nowak
II miejsce Roksana Mitura
III miejsce Kornelia Domin
 

Ponadto odbyły się dwa konkursy plastyczne:
- konkurs na makietę lokomotywy inspirowaną wierszem J.Tuwima „Lokomotywa”
, w którym  
I miejsce zdobyła Daria Chrobok,
II miejsce Dominik Fuks i Marcin Fuks
III miejsce  Kamil Bober i Patryk Nikiel;

-konkurs „Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima” dla kl. II – III,
na który wpłynęło 70 prac od 59 dzieci; 
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce ex aequo Brajan Długajczyk i Jan Szota
II miejsce ex aequo Natalia Cholewa i Igor Szydłowski
III miejsce ex aequo Natalia Kostrzewa i Martyna Pytlarz

W październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka  zorganizowała konkursy poświęcone wierszom Juliana Tuwima.
22 października odbył się konkurs recytatorski „Julian Tuwim – czarodziej słowa”, w którym uczestniczyło 17 uczniów.
I miejsce zajęła Julia Siewiera
II miejsce Zuzanna Małecka
III miejsce Paulina Kulik
 
R.Paliga

8 listopada 2013 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki z Elementami Przyrody.
Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych i przyrodniczych oraz wyłonienie talentów matematycznych. Zadania obejmowały materiał z matematyki i przyrody w zakresie szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło jedenaścioro uczniów z klas szóstych oraz jedna uczennica klasy V d Natalia Jaworska, która uzyskała największą liczbę punktów ze wszystkich uczestników. 
35 zdobytych punktów nie gwarantowało jej przejście do II etapu rejonowego, jednak tak wysoki wynik uczennicy klasy piątej jest ogromnym sukcesem.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Bernadeta Trajda

W miesiącu październiku w klasach I-III został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Jesień w moich oczach”.
Otrzymaliśmy wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Były prace: rysowane, malowane, wydzierane, wyklejane np. suszonymi liśćmi oraz zrobione techniką kolażu.

Jury wyróżniło dwanaście prac, których autorzy otrzymali nagrody.

I miejsce
zajęła Manuela Krzysztofik z klasy Ic.
II miejsce
- Pola Romańczuk kl. Ib.
III miejsce
– Weronika Kiliańska kl. IIId.
                  
Magdalena Bryła kl. Id.
                  
Wiktoria Kramarczyk kl. IIIb.

Wyróżnienia:
Oliwia Czaja kl. Id.
Karolina Czyżo kl. IIIc.
Kacper Oleksy kl. IIId.
Martyna Pytlarz kl. IIId.
Kraśniewski Kornel kl. IIIa.
Nadia Szymoniak kl. IIId.
Zuzanna Zabielska kl. Ia.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
                    Samorząd Uczniowski kl. I-III

Dyktando z języka angielskiego dla klas V i VI

21 października 2013 r. odbyło się dyktando z języka angielskiego dla uczniów klas V i VI.
W dyktandzie wzięło udział 8 uczniów.
I miejsce zajęła Natalia Jaworska, uczennica klasy V d.
Finalistka otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.
Organizatorzy konkursu: Katarzyna Turczynowicz i Edyta Szulik

POWRÓT