.: Sukcesy; rok 2008/2009

W Międzyszkolnym Maratonie Matematycznym  drużyna naszej szkoły w składzie: Kornelia Maciejewska, Patryk Walczak i Anna Leśniewska (z klasy IV) zajęła IV miejsce
opiekun: pani Barbara Hliśnikowska-Wiesner
   
W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Złoty pierwiastek" drużyna naszej szkoły w składzie: Karolina Pradela, Sebastian Domarecki i Patryk Chuchmacz (z klasy VI) zajęła IV miejsce
opiekun: pani Barbara Hliśnikowska-Wiesner
   
W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Olimpus" laureatami zostali:
- Karolina Niewiara
z klasy IVC (sesja jesienna; 7 miejsce),
- Patryk Walczak z klasy IVA (sesja zimowa; 9 miejsce),
- Martyna Modrzik z klasy IV C (sesja zimowa; 9 miejsce),
- Karolina Pradela z klasy VIC (sesja zimowa; 9miejsce),  
- Patryk Walczak
z klasy IVA (sesja wiosenna; 8 miejsce),
opiekun: pani Barbara Hliśnikowaska-Wiesner
   

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, organizowanym pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Karolina Pradela, z klasy VIc, zajęła drugie miejsce w powiecie oraz osiemnaste w regionie.

Nauczyciel: Katarzyna Turczynowicz

   

Karolina Pardela zajęła drugie miejsce w kategorii klas IV-VI w kolejnej edycji MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FRIENDS".
Opiekun: pani Katarzyna Turczynowicz

   
W Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym "1 z 10"  Karolina Pradela, z klasy VIC, zajęła IV miejsce
opiekun: pani Sabina Cieciora-Prostak
   
W Międzyszkolnym Konkursie o Kubusiu Puchatku II miejsce zajęły: Aleksandra Nowak i Sandra Świeczak z klasy IIB
opiekun: pani Barbara Markiewicz
   
Dawid Sufin z klasy Vb, Nina Grzybowska z klasy IIId i Patryk Chuchmacz z klasy VIb otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-Planeta
opiekun: pani Anna Marzec, Danuta Makowiec, Sabina Cieciora-Prostak
   
Monika Obrochta, Martyna Kowalek, Patrycja Nowak zostały finalistkami (drużynowo 7 miejsce) V-go Międzypowiatowego Konkursu o Tytuł "Szkoły Kształcącej Mistrzów Klawiatury 2009".
Na zdjęciu z opiekunem, nauczycielem informatyki Jolantą Kliś i gościem specjalnym konkursu, posłem Parlamentu Europejskiego, profesorem Jerzym Buzkiem.
opiekun: pani Jolanta Kliś
 
Korneliusz Drożak, z klasy Vb, zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Miejsca niezwykłe, zapomniane w Tychach i okolicy"
opiekun: pani Jolanta Kliś
 
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2009”. W tym roku zwycięzcami okazali się uczniowie klas II i III. To oni zdobyli najwięcej nagród. Najmłodsi – uczniowie klas drugich - brali udział w „Kangurku”. Uczennica klasy II b Sandra Świeczak uzyskała najlepszy wynik w okręgu i w powiecie. Również bardzo dobry wynik uzyskała Kamila Stachoń z klasy II c i Jasica Ponichtera z klasy II d. Wszyscy oni otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody książkowe. Wśród uczniów klasy III, którzy startowali w najmłodszej grupie wiekowej w „Kangurze”, wyróżnienie i nagrodę II stopnia otrzymali: Adrianna Grabowska z III c, Artur Kamiński z III d i Piotr Gil z III b.
Wśród uczniów starszych klas wyróżnienie i nagrody rzeczowe otrzymali: Monika Obrochta z VI d oraz Sebastian Domarecki z VI b.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań matematycznych.
Gratulujemy również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Są to; pani Barbara Markiewicz, Ewa Habryka, Bogusława Kącik, Tamara Widłok, Danuta Makowiec, Urszula Szczerbowska i Bernadeta Trajda.

   

Uczennica klasy VIc Martyna Kowalek zajęła II miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie plastyczno-językowej dla uczniów klas IV-VI zorganizowanej przez „BEST” Centrum języków Obcych  w Tychach. Finał konkursu odbył się 14 marca 2009 roku.

Opiekun: pani Katarzyna Turczynowicz

 
W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "1 z 10"  Łukasz Kisielowski, z klasy VC, zajął IV miejsce
opiekun: pani Hanna Świder
   
Uczniowie klas IV: Martyna Zawadzka, Adam Woch, Anna Leśniewska i Kornelia Maciejewska otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Mix humanistyczny"
Opiekun: pani Joanna Lewicka, Magdalena Nowicka
   
Karolina Pradela, z klasy VIC, zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Interdyscyplinarnego
Opiekun: pani Sabina Cieciora-Prostak
   
Kinga Bomba, uczennica klasy IVa, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Stypendiada Polonistyczna - I Ty bądź czytelny"
opiekun: pani Magdalena Nowicka
 

Marta Matuszewska uczennica klasy III a zdobyła wyróżnienie w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Tychach I Rodzinnym Międzyszkolnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród 63 prac wyłoniono 17 najładniejszych szopek, a w tym szopkę Marty Matuszewskiej. Uroczyste odebranie nagród odbyło się 14.01.2009 r. w kościele p. w. Ducha św. w Tychach.
Opiekun: katechetka Klaudia Sznapka

 
Aleksandra Chodań z klasy VB, Martyna Kowalek z klasy VIC, Bartosz Prusko z klasy VIA i Mateusz Cincio z klasy VIC zostali laureatami międzyszkolnego konkursu plastycznego "Tworzę z surowców wtórnych". Nagrodę publiczności otrzymał Mikołaj wykonany przez Bartosza Prusko, a Walle Mateusza Cincio otrzymał nagrodę specjalną jury.
opiekun: pani Jolanta Kliś

Dziewczęta z klasy 5d (klasa sportowa o profilu piłki ręcznej) zdobyły II miejsce w  Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej dziewcząt /rocznik 1997/. Turniej odbył się w dniach 17– 19.października 2008 r. w Tychach.
Dziewczęta reprezentowały Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowego i SP-35 w Tychach.

trener Stanisław Loska

 
Drużyna naszej szkoły: Karolina Dolata i Patryk Szlesinger z kl VI zajęli II miejsce w Międzyszkolnym konkursie mitologicznym "Płyńmy do naszej Itaki".
opiekun: pani Aleksandra Miler i Agnieszka Jarominobok przedruk z gazety Twoje Tychy

 
Klaudia Peśla z klasy II D otrzymała wyróżnienie za udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Moja Europejska Rodzina" zorganizowanym przez prof. Genowefę Grabowską, posła do Parlamentu Europejskiego.
opiekun: pani Zuzanna Oleksińska
 
Weronika Milewska i Daniel Rachocki z klasy II B zdobyli wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym "Mój przyjaciel miś wyrusza w podróż po morzach i oceanach".
opiekun: pani Barbara Markiewicz
 
Elżbieta Szarner została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego. Jej wiersz umieszczony został w V tomiku Antologii Poezji Dziecięcej.
opiekun: pani Joanna Lewicka
Ela otrzymuje autograf od prof J. Miodka  
W Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Jesień w obiektywie"
I miejsce zajął Patryk Szlesinger
II miejsce Artur Jaroszyński
III miejsce Martyna Kowalek
opiekun pani Jolanta Kliś
 

POWRÓT