Certyfikaty, dyplomy

Sukcesy naszych uczniów

Rok 2017/2018

W maju br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Tychach odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego „CAŁA POLSKA ĆWICZY A DZIEĆMI” Tegorocznym hasłem XIV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego było:  „Wiosną zdrowo - z rodzinką na sportowo ”.
Konkurs miał na celu rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci i dorosłych, zachęcanie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ukazanie znaczenia ruchu jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej według własnego pomysłu na wyżej podany temat.

Na poziomie klas I – II miejsce zdobyła Anastazja Zdybek z klas I b .
Wśród klas II -  I miejsce zdobył : Jan Romańczuk z klasy II b, II miejsce :   Weronika  Kubera z klasy II b

SERDECZNIE  GRATULUJEMY  LAUREATOM!
   E. Cywińska, B. Markiewicz

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS  III ROZSTRZYGNIĘTY!

W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

Oto wyniki:
I miejsce - Karolina Szewczuk SP 7
II miejsce - Kacper Rudnicki SP 35
III miejsce - Nikodem Mleczyński SP 10
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B. Markiewicz, M. Szyroki

Miejski Konkurs "Coolinarni Mistrzowie"

Uczniowie klasy IV C Kacper Frąckiel i Szymon Borowczyk zajęli III miejsce w Miejskim Konkursie „Coolinarni Mistrzowie”. W I etapie konkursu zadaniem uczniów było wymyślenie nazwy oraz przygotowanie logo restauracji serwującej zdrowe śniadania. Praca Kacpra zrobiła ogromne wrażenie na jurorach.

Podczas II etapu chłopcy musieli wykazać się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania oraz umiejętnościami kulinarnymi. W uczniowskiej kuchni mieli za zadanie przygotować pastę na kanapki.
Kacprowi i Szymonowi serdecznie gratulujemy!
Maria Chrapan Anna Matejko Barbara Kula

Konkurs "Zdrowe Tychy"
       Po długich obradach wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie na najlepszy plakat i hasło zachęcające do dopingu i gry fair play. Jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie, wyłonić spośród wielu prac tę najlepszą. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kulturą słowa. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa 4b.
Dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne upominki, które zostaną wręczone 21 maja podczas spotkania z koszykarzem pierwszej ligii, panem Jakubem Zawadzkim.
Serdecznie gratulujemy!
                                                                      M. Chrapan, M. Lorens,A. Matejko

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS III ROZSTRZYGNIĘTY!
Oto wyniki:
I miejsce - Karolina Szewczuk SP 7
II miejsce - Kacper Rudnicki SP 35
III miejsce - Nikodem Mleczyński SP 10
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B. Markiewicz, M. Szyroki

Szkolny Konkurs Recytatorski
         30 kwietnia  w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III pt. „Ratujmy naszą Ziemię”.
Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie postaw proekologicznych oraz  uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody.
Jury w składzie: p. Katarzyna Kopia, p. Barbara Kula i p. Justyna Kliś wyłoniło zwycięzców.

Na poziomie klas I

Na poziomie klas II