.: Klasa 6C - sportowa o profilu piłka ręczna

Skład zespołu:
 Bałko Zuzanna, Bobla Paulina, Bocheńska Oliwia, Botor Zuzanna, Bury Nadia, Chwedczuk Patrycja, Frańczak Martyna, Jamborek Wiktoria,
Jonkisz Nikola, Kawa Kinga, Kulik Paulina, Sadowska Angelika, Sierzyńska Oliwia, Stabik Aneta, Stępień Justyna, Stolorz Aleksandra,
Stryczniewicz Anna, Wisłocka Nikola, Wolańska Wiktoria, Woźna Natalia, Zwierzchowska Agnieszka.
Wychowawca i trener klasy: mgr Agnieszka Żogała - Jeglińska

III MIEJSCE SP 35 w Tychach w FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W dniu 03.06.2015 w hali sportowej w Tychach został rozegrany Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży dziewcząt w piłce ręcznej.
Udział wzięły 4 drużyny : SP 14 Gliwice, SP Pietrowice Wielkie, SP 14 Częstochowa, SP 35 Tychy
Zawody były rozegrane w systemie pucharowym, po losowaniu, które odbyło się w obecności kapitanów drużyn.
Uczennice klasy 6c w pierwszym meczu uległy drużynie z Pietrowic Wielkich i w drugim meczu zagrały o trzecie miejsce pokonując wysoko drużynę SP 14 z Częstochowy.

Ogólnopolski Turniej piłki ręcznej dziewcząt w Łukowie

W dniach 17-19.04.2015 uczennice klasy 6c po raz drugi uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej w Łukowie zajmując 3 miejsce.
Dziewczęta  pokonały w pierwszej fazie drużyny z Radzymina (16:15), Łukowa (20:10), Lubicza (14:10), Białegostoku (25:2),
w kolejnym etapie uległy gospodyniom (13:17), natomiast w ostatnim meczu przegrały z Radzyminem (7:19).

A.Ż.J

"SP-35 w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt"
Klasa sportowa 6c reprezentując naszą szkołę wygrała zawody półfinałowe Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt w Mysłowicach w dniu 15.05.2015 r..
Nasza szkoła zagra 3 czerwca 2015 r. w hali sportowej MOSiR w Tychach o tytuł najlepszej drużyny wśród szkół podstawowych w województwie śląskim.
Dziewczęta najpierw pokonały SP-21 z Chorzowa 18:15 a następnie w meczu decydującym o awansie z SP-6 z Mysłowic 23:6.
Wyróżnienia indywidualne:
najlepsza zawodniczka półfinałów - Oliwia Bocheńska, najlepsza bramkarka - Martyna Frańczak, najlepsza zawodniczka drużyny - Weronika Kieras.

Trenerem i wychowawczynią klasy jest Agnieszka Żogała-Jeglińska.
III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej z okazji nadania Sztandaru Zespołowi Szkół nr 6 w Żorach w dniach 14 – 15. 11.2014 r.
Dziewczęta z klasy sportowej VI c, uczestniczyły w kolejnym turnieju piłki ręcznej.
W pierwszym dniu w fazie grupowej pokonały wszystkich swoich rywali zajmując I miejsce w grupie:
1. MOSM Tychy – MTS II Żory 31:6
2. MOSM Tychy – UKS PR Ruch Chorzów 18:14
3. MOSM Tychy – Zgoda Ruda Śląska 20:12
W drugim dniu turnieju w półfinale spotkały się z drużyną Łazisk Górnych i po bardzo zaciętej walce uległy minimalnie rywalkom wynikiem: MOSM Tychy – Łaziska Górne 8:10
O trzecie miejsce drużyna spotkała się z gospodarzem turnieju MTS I ŻORY, po dobrej i konsekwentnej grze w obronie oraz skutecznym ataku mecz zakończył się wynikiem : MOSM Tychy – MTS I ŻORY 12:9.
Najlepszą bramkarką Turnieju uznano Martynę Frańczak, natomiast najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Oliwia Bocheńska.
Zespół prowadziła trenerka Agnieszka Żogała – Jeglińska.

Turniej pokoleń z okazji 55-lecia damskiej piłki ręcznej w Tychach:
Dziewczyny z rocznika 2002 (klasa IV C) rozegrały swój pierwszy poważny mecz przy takiej licznej widowni.
Najpierw obserwowały grające w turnieju reprezentantki kraju, złote medalistki mistrzostw Polski, a następnie same weszły na parkiet i rozegrały wspaniały mecz z 5 klasą SP 7.
Mimo, iż przeciwnik starszy i już bardziej doświadczony (dziewczyny z SP 7 brały już udział w kilku turniejach) to pokazały swoją waleczność, umiejętności i zaangażowanie czym oczarowały całą publiczność zgromadzona na trybunach.

****