.: Klasa sportowa o profilu piłka ręczna; rocznik 2000

Skład zespołu :

Bremek Joanna, Chwedczuk Oliwia, Czarnecka Natalia, Domin Daria, Kmieć Natalia, Kowalik Emilia, Krawczyk Aleksandra, Mularczyk Justyna, Nowak Aleksandra, Peśla Klaudia,
Ponichtera Jessica, Raff Patrycja, Skiba Marta, Stachura Katarzyna, Szubert Julia, Szulc Nicole, Szymanowska Aleksandra, Śmiłowska Julia
Trzebiatowska-Jutrzenka Karolina, Wesołowska Weronika, Wróbel Laura, Żyłka Ewa.

Wychowawca klasy: mgr Jolanta Ferdek
trener: mgr Stanisław Loska

Rok szkolny 2012/2013:

W dniach 16-18 listopada braliśmy udział w IV Memoriale im. Franciszka Wolaka w piłce ręcznej dziewcząt w Nowym Sączu. Z tego względu, że był to IV turniej to i dziewczęta postanowiły zająć czwarte miejsce i tak też się stało. Historycznym momentem było pierwsze spotkanie z drużyną zagraniczną, którą reprezentowały dziewczęta z Presova /Słowacja/. Słowaczki pokazały nam jak się gra w piłkę ręczną i uzmysłowiły ile jeszcze pracy nas czeka aby osiągnąć przyzwoity europejski poziom sportowy.

Kolejność zespołów: Presov, Nowy Sącz, SP-18  Tychy, SP-35 Tychy, Gliwice, Żory Najlepszą zawodniczką SP-35 została uznana Emilia Kowalik. Emilia zdobyła także najwięcej bramek dla naszego zespołu.

Skład drużyny /w nawiasie ilość zdobytych bramek/: Natalia Kmieć /bramkarka/, Kasia Stachura - kapitan zespołu /3/,Oliwia Chwedczuk, Natalia Czarnecka /7/, Emilia Kowalik /19/, Jesica Ponichtera /3/, Julia Szubert /13/, Nicole Szulc /7/, Ola Szymanowska, Julia Śmiłowska, Ewa Żyłka /2/.
St.L.

       


Turniej w Tychach 07.09-09.09.2012 r. 
Z okazji 55-cio lecia istnienia kobiecej piłki ręcznej w Tychach odbył się turniej piłki ręcznej w rocznikach 1998 i 2000.
W naszej kategorii wiekowej zwyciężył zespół z Kępna przed Krakowem i Łaziskami Górnymi, SP-35 na 6 miejscu.
Najlepszą zawodniczką drużyny została uznana Weronika Wesołowska.
Turniej bardzo udany pod względem organizacyjnym, poziomu sportowego i pod względem szkoleniowym.
Nasze dziewczęta przegrały z najlepszymi drużynami minimalnie - z Kępnem 12:14 a z Łaziskami 13:14, robiąc o parę błędów za dużo od przeciwnika.
Miejmy nadzieję, że z turnieju wyciągną prawidłowe wnioski i podczas rozgrywek o Mistrzostwo Śląska będą mogły po większości spotkań wykonywać taniec radości. 
Z okazji Jubileuszu 55-cio lecia dziewczęta otrzymały pamiątkowe koszulki, wydana została także monografia sekcji, której autorką jest pani Kinga Religa a współautorem Stanisław Loska.


Obóz w Korbielowie
Kolejny obóz przygotowujący do nowego sezonu 2012/2013 odbył się w Korbielowie w dniach 02.08. – 14.08.2012 w ośrodku wczasowym „Pilsko”.
W obozie wzięło udział 18 dziewcząt z naszej klasy. W ciągu dwunastu dni odbyło się dwadzieścia treningów /na hali sportowej i podczas górskich wędrówek/.
Było pieczenie kiełbasek, wyprawa na basen do Lipowej, karaoke, konkurs wiedzy i umiejętności, seans filmowy i przygody z pająkami, myszką polną i kontuzjami.
Efekty wspólnej pracy będzie można ocenić podczas rozgrywek o Mistrzostwo Śląska, które rozpoczną się meczem z MOSM SP-18 Tychy dnia 9 października na hali MOSiR o godz. 15.00


Rok szkolny 2011/2012:

Zakończenie roku szkolnego

To był dobry rok dla klasy 5c - oprócz sukcesów sportowych /wicemistrzostwo Śląska w piłce ręcznej, II miejsce na turnieju w Chorzowie, Mistrzostwo miasta w grach i zabawach ruchowych - Joasia Bremek, Emilia Kowalik, Julia Śmiłowska i Weronika Wesołowska, Weronika została także mistrzynią miasta w czwórboju la/, były także sukcesy w nauce w postaci świadectw z paskiem /Daria Domin, Klaudia Peśla, Jesica Ponichtera, Ola Szymanowska/, częsty udział dziewcząt w konkursach, akademiach.

Najważniejsze, żeby umieć połączyć wysiłek fizyczny z pracą umysłową, na razie klasie się to udaje, oby tak było w następnych latach.


Gala tyskiej piłki ręcznej

27 czerwca w hali sportowej MOSiR odbyła się miła uroczystość wręczenia pucharów i medali tyskim drużynom piłki ręcznej dziewcząt. Nasz zespół odebrał srebrne medale za wicemistrzostwo Śląska w kategorii dziewcząt młodszych /rocznik 2000/. "Złoto" w swoich kategoriach zdobyły dziewczęta z rocznika 2000 /SP-18/, 1999 /SP-7/ i 1998 /G-3/, brązowe medale otrzymały zawodniczki z rocznika 1999 /SP-35/ i 1997 /G-3/ To olbrzymi sukces tyskiej sekcji piłki ręcznej

 


Grill w Wyrach

Na zaproszenie trenera - koordynatora Jerzego Ciałonia i zadość czyniąc tradycji /podsumowanie roku szkolnego i sportowego/, 27 czerwca 2012 roku wybraliśmy się na grilla połączonego z zabawami sportowymi na przydomowych boiskach.
Była pyszna kiełbaska, siatkówka, rzuty do kosza i zabawa z pieskami - Misią i Bździągwą.

 Turniej piłki ręcznej z okazji Dnia Dziecka w Chorzowie

Na zaproszenie UKS Ruch Chorzów w dniu 9 czerwca 2012 roku nasze dziewczęta uczestniczyły w turnieju z okazji Dnia Dziecka.
W zawodach brało udział 7 zespołów - zajęliśmy 2 miejsce za drużyną z Łazisk a przed SP- 18 Tychy.
Najlepszą zawodniczką zespołu uznano Natalię Kmieć.


19 maja 2012 r w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach odbył się Finał Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej dziewcząt młodszych /rocznik 2000/ w których zawodniczki z klasy Vc reprezentując barwy MOSM Tychy zdobyły II miejsce i tytuł Wicemistrzyń Śląska. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna MOSM SP-18 Tychy a trzecie zespół UKS PR Ruch Chorzów.
Nasze dziewczęta wygrały z Chorzowem 14:9 i minimalnie, bo jedną bramką (9:10) przegrały z SP-18.
Bramki dla zespołu zdobyły: Natalia Czarnecka - 6, Julia Szubert - 4, Nicole Szulc - 4, Weronika Wesołowska - 4, Katarzyna Stachura - 3, Daria Domin - 1, i Aleksandra Krawczyk - 1.
Za bardzo dobrą grę zostały wyróżnione: Natalia Kmieć, Natalia Czarnecka, Nicole Szulc i Weronika Wesołowska
St.L.

Piłkarki ręczne klasy Vc awansowały do Finałów Mistrzostw Śląska w kategorii dziewcząt młodszych /rocznik 2000/.
W eliminacjach odniosły komplet 12 zwycięstw z zespołami Sośnicy I Gliwice, Sośnicy II Gliwice i UKS Start Pietrowice Wielkie.

Finał odbędzie się 19 maja /sobota/ od godziny 10.00
Udział biorą: UKS PR Ruch Chorzów, MOSM I SP-18 Tychy i MOSM II SP-35 Tychy

St.L.
Dziewczęta z klasy Vc uczestniczyły w VI Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju piłki ręcznej dziewcząt w Kępnie /woj. wielkopolskie/ w dniach 02.12.-04.12.2011, zajmując wysokie 4 miejsce.

Wyniki spotkań:
MOSM SP-35 Tychy:
LZS Tor Dobrzeń Wielki - 8:6
UKS Pantery Dopiewo  - 9:9
KS Zgoda I Ruda Śl.  - 17:11

Półfinał:
MOSM SP-35 Tychy - MKS Zagłębie Lubin - 0:8

Finał o III miejsce:
MOSM SP-35 Tychy - KKS Polonia Kępno - 4:11

Do najlepszej siódemki turnieju została wybrana: Julia Szubert
Najlepsza zawodniczką drużyny została uznana: Weronika Wesołowska

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki/:
Szubert Julia /20/, Bremek Joanna /6/, Weronika Wesołowska /5/,
Kowalik Emilia /2/, Krawczyk Aleksandra /2/, Czarnecka Natalia /1/,
Raff Patrycja /1/, Stachura Katarzyna /1/, Domin Daria, Kmieć Natalia,
Peśla Klaudia, Ponichtera Jesica, Szymanowska Aleksandra, Śmiłowska Julia,
Trzebiatowska-Jutrzenka Karolina, Żyłka Ewa.
Trener zespołu: Stanisław Loska

Kolejność zespołów:
1. MKS Zagłębie Lubin
2. UKS Pantery Dopiewo
3. KKS Polonia Kępno
4. MOSM SP-35 Tychy
5. LZS Tor Dobrzeń Wielki
6. Zgoda I Ruda Śl.
7. MOSM SP-18 Tychy
8. Zgoda II Ruda Śl.


 
Dziewczęta z klasy VC uczestniczyły w obozie sportowym w Suchej Beskidzkiej, przygotowującym do nowego roku szkolnego jak i sezonu sportowego 2011/2012.> W okresie od 14.08. - 27.08.2011 r. bardzo solidnie przygotowywały się, trenując na hali sportowej, bieżni lekkoatletycznej, boisku "Orlik" i na basenie.
Wieczorami uczestniczyły w imprezach kulturalno-rozrywkowych i konkursach, między innymi odbyły się seanse filmowe, karaoke, nauka tańca "Belgijka",
konkurs plastyczny - wyróżnienie dla Julii Szubert, konkurs tańca - zwyciężyła Ola Krawczyk, drużynowy konkurs wiedzy i umiejętności - zwyciężył nasz zespół.
Było ognisko obozowe i wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Mosorny Groń z pięknym widokiem na królową Beskidów - Babią Górę, gra terenowa i gra komputerowa na żywo.
Na dodatek było dobre jedzenie i świetna pogoda. Teraz czas na treningi na hali i na pierwsze turnieje i mecze w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w kategorii dziewcząt młodszych - pierwszy turniej zaplanowany został na dzień 14.01.2012 r.
Rok szkolny 2010/2011:
28 maja 2011 r. dziewczęta z klasy 4c wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej /rocznik 2000/ z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zajmując III miejsce.
To był pierwszy turniej w jakim brały udział nasze dziewczęta, było dużo emocji, niezwykłej walki na boisku i ambicji ze strony wszystkich grających.
Nasz zespół MOSM SP-35 Tychy uzyskał następujące wyniki z:
MOSM SP-18 Tychy - 7:6,
KS Zgoda Ruda Śląska - 2:35,
SKS Kusy Kraków - 6:21
KS Polonia Kępno - 13:12.
Kolejność drużyn: 1. KS Zgoda Ruda Śląska, 2.SKS Kusy Kraków, 3. MOSM SP-35 Tychy, 4. MOSM SP-18 Tychy, 5. KS Polonia Kępno.
W naszym zespole, za bardzo dobrą grę zostały wyróżnione: Joanna Bremek, Natalia Czarnecka, Julia Szubert i Weronika Wesołowska.
Kapitan zespołu: Julia Szubert
Wychowawca klasy: Jolanta Ferdek
Trener: Stanisław Loska