Historia klas sportowych o profilu piłka ręczna dziewcząt - rocznik 1997, 1999, 2000

Klasa sportowa o profilu piłka ręczna dziewcząt - rocznik 1997

Skład zespołu :

Achtelik Magdalena, Bałko Adrianna, Czura Paulina, Gierczyńska Magdalena, Giglok Jagoda, Gretka Dominika, Gryc Magdalena, Kaleta Kornelia, Kwiatek Agnieszka, Mikosz Zuzanna, Modrzik Martyna, Modrzik Oliwia, Niedospiał Sonia, Niewiara Karolina, Truchanowska Amanda, Tybura Natalia, Wójcik Weronika, Wojtanowicz Dominika, Wojtylko Angelika, Zawadzka Martyna, Zwierzchowska Aleksandra.

Wychowawca klasy: Edyta Szulik
trener: Agnieszka Żogała

Rok szkolny 2010/2011:

PIĘKNY DOPING I CZESZKI POKONANE:
W dniu 25.11.10 zawodniczki naszych wszystkich klasa sportowych o profilu piłki ręcznej (tj.: 6c, 5c, 4c,) wybrały się do Katowic dzielnie kibicować naszej kadrze, zaopatrzone we wszystkie możliwe gadżety, świetny humor oraz mocne głosy.

W pierwszym meczu Pucharu Śląska rocznika 1992/93 Polki pokonały w Katowicach zespół Czech 30-25 (16-11). Biało-czerwone wystąpiły w składzie: Wawrzynkowska, Montowska - Gadzina 4, Jałoszewska, Sudrawska 3, Pieniowska 3, Galińska 2, Wasiak, A.Mączka 4, Królikowska 1, M.Mączka 1, Kopertowska 2, Drabik 4, Matuszczyk, Fierka 4, Andrzejewska 2, Olszowa.
Zabawa była super, struny głosowe zdarte, po meczu
  autografy i zdjęcia z zawodniczkami.

DODATKOWY ZASZCZYT
Zawodniczki Marta Szymanowska (5C) oraz jej siostra (4c) miały zaszczyt uczestniczyć w otwarciu turnieju jako osoby wchodzące z flagą narodowa naszego kraju.


Rok szkolny 2009/2010

Mistrzostwa Rejonowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych:
W dniu 08.10.2009 w Łaziskach Górnych odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Reprezentowały Nas dziewczyny z klasy V c: Zuzanna Mikosz, Aleksandra Zwierzchowska, Weronika Wójcik, Adrianna Bałko oraz z klasy IV c: Chuchmacz Sandra, Bieluń Wiktoria. Dziewczyny dzielnie walczyły i zdobyły doświadczenie, które przyda się w przyszłorocznych zmaganiach.

Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych:
W dniu 29.09.2009 na stadionie miejskim odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła odniosła duży sukces zajmując I miejsce. Mistrzostwo miasta zdobyły w składzie: Zuzanna Mikosz i Adrianna Bałko z klasy 5c , Sandra Chuchmacz z klasy 4 c, Zuzanna Bocheńska, Dzitkowska Patrycja, Gajda Jolanta z klasy 6d

Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Tychach:
W dniach 04-06.09.2009 odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Tychach /rocznik 1997 i młodsze/ z okazji 75-lecia miasta Tychy oraz 80-lecia istnienia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Startowało 12 zespołów, w tym dwie drużyny z naszej szkoły: 6 D, która zdobyła znakomite 3 miejsce oraz 5 C, która była 1 z 2 najmłodszych startujących drużyn w turnieju jak również był to ich pierwszy występ na takiej imprezie, dziewczyny zajęły 11 miejsce, walcząc po drodze z:
MOSM Tychy 18 (3:24), Beskid Nowy Sącz (2:15), Kusy 98 Kraków (4:25), MKS MOS Katowice (1:15), Świętochłowice (0:19).
Skład zespołu Achtelik Magda, Bałko Ada, Ambroziak Natalia, Czura Paulina, Gierczyńska Magda, Giglok Jagoda, Gretka Dominika, Kaleta Kornelia, Kwiatek Agnieszka, Mikosz Zuza, Modrzik Oliwia, Modrzik Martyna, Niedopsiał Sonia, Niewiara Karolina, Truchanowska Amanda, Tybura Natalia, Wojtanowicz Dominika, Wójcik Weronika, Zwierzchowska Ola oraz bramkarki: Gryc Magda, Zawadzka Martyna.
W naszej drużynie wyróżnienie otrzymały: bramkarki –Gryc Magda, Zawadzka Martyna oraz Mikosz Zuza.
Cała drużyna zasłużyła na uznanie za wielką walkę z drużynami bardziej doświadczonymi.


Klasa sportowa o profilu piłka ręczna dziewcząt - rocznik 1999

Skład zespołu :

Bieluń Wiktoria, Ciuśniak Sandra, Chuchmacz Sandra, Jastrzębska Natalia, Kłos Wiktoria, Matuszewska Marta, Kosmowska Wiktoria, Lisicka Aleksandra, Mazurczyk Adrianna, Noszczyka Agnieszka, Polańska Karolina, Sikora Patrycja, Smolińska Agata, Trzebiatowska-Jutrzenka Sara, Węgrzynowicz Oliwia, Szołtysek Sylwia, Szuba Aleksandra, Szymanowska Marta, Zieleniewska Patrycja.

Wychowawca klasy oraz trener: Agnieszka Żogała-Jeglińska

Rok szkolny 2011/2012:

W dniach 20-22 kwietnia 2012r. odbył się w Łukowie VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt pod patronatem Małorzaty Majerek i Małgorzaty Roli.
W kategorii dziewcząt (rocznik 1999' i mł.) zwyciężył, tak jak przed rokiem, MOSM TYCHY.
Wyniki śląskiego zespołu:

1 mecz: 26-6 z KMKS Kraśnik,
2 mecz: 27-7 z UKS Jedynka Łuków,
3 mecz:  27-10 z UKS Olimpikus Ciechanów,
4 mecz:  8-11 z UKS Jedynka Przysucha,
5 mecz:  28-20 z Varsovia A Warszawa,
6 mecz:  25-7 z Varsovia B Warszawa.

Mecz finałowy: W ścisłym finale imprezy MOSM Tychy raz jeszcze pokonał Varsovię Warszawa 20-18, zdobywając złoty medal.

Brązowy medal wywalczył zespół UKS Jedynka Przysucha po wygranej 19-13 z UKS Olimpikus Ciechanów.
Nagroda dla "najlepszej bramkarki" przypadła tyskiemu zespołowi: na pozycji tej grały:
Sandra Kokot( SP.7) i Natalia Kasińska(SP.7).
Wyróżniono Michalinę Sawczyk(SP.7).
Do "najlepszej siódemki turnieju" wybrano Sylwię Szołtysek(Sp.35).

Pozostałe tyszanki: Wiktoria Poś(SP.7), Weronika Poś(SP.7), Marta Kokowska(SP.7), Marta Matuszewska(Sp.35), Klaudia Wilczńska, (SP.7) Wiktoria Kosmowska(Sp.35), Magdalena Paszczela(SP.7), Aleksandra Lisicka(Sp.35), Wiktoria Cyganik(SP.7), kapitan: Agnieszka Zioła(SP.7),

trenerzy: Agnieszka Żogała-Jeglińska(Sp.35) i Krzysztof Willem(SP.7).

Warto dodać, że w chwili obecnej wszystkie zespoły piłki ręcznej dziewcząt MOSM Tychy prowadzą w tabelach wojewódzkich rozgrywek ligowych w swoich kategoriach wiekowych (rocznik 1997’, 1998’ i dwa zespoły 1999’).
W klubie prowadzone są też dwa zespoły rocznika 2000’ i jeden 2001’ oraz grupy naborowe trzecioklasistek (rocznik 2002’).

Rok szkolny 2010/2011:
SZCZYPIORNIACZEK – TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT ROCZNIKA 1999’ –  3 MIEJSCE

Dnia 1.12.2010 Dziewczyny klasy 5c uczestniczyły w turnieju organizowanym przez MOSiR Łaziska Górne i SP nr 6 Łaziska Górne.
W zawodach wzięło udział 6 zespołów:
1. Łaziska Górne
2. Jastrzębie Zdrój
3. Żory
4. Świętochłowice
5. Tychy SP 35
6. Tychy SP 7
Dziewczyny rozegrały 4 mecze
1 mecz: MOSM II Tychy SP 35 - MTS Żory: wynik 13 : 2 (bramki: Lisicka Aleksandra: - 7, Szoltysek Sylwia – 4, Kosmowska Wiktoria – 2)
2 mecz: MOSM II Tychy SP 35 – UKS ROMI Jastrzębie Zdrój: wynik 10 :12 (bramki: Lisicka Aleksandra: - 3, Kosmowska Wiktoria – 3, Sikora Patrycja - 2, Szoltysek Sylwia – 1, Matuszewska Marta - 1)
3 mecz: MOSM II Tychy SP 35 – MOSM I Tychy SP 7: wynik: 6 : 12 (bramki: Szoltysek Sylwia – 3, Lisicka Aleksandra: - 2, Bieluń Wiktoria - 1)
4 mecz: o 3 miejsce spotkałyśmy się drugi raz z drużyną z Jastrzębia.
Tym razem po ciężkiej walce dziewczyny wywalczyły zwycięstwo i końcowe 3 miejsce w turnieju.
MOSM II Tychy SP 35 – UKS ROMI Jastrzębie Zdrój: wynik 9 : 6 (bramki: Szoltysek Sylwia – 7, Kosmowska Wiktoria – 2)
Najlepszą zawodniczką zespołu została: Lisicka Aleksandra
Najwięcej bramek w drużynie zdobyła Szoltysek Sylwia: 15
Ale na końcowy wynik wpływ miała praca całej drużyny, super gra zespołowa, rewelacyjna gra bramkarzy: Mazurczyk Ady i Smolińskiej Agaty (ratowały czasami z opresji)


III miejsce w Turnieju piłki ręcznej dziewcząt młodszych /rocznik 1999/ o puchar Dyrektora MOSiR.

W dniu 04.09.2010 Dziewczęta klasy Vc naszej szkoły wzięły udział w turnieju piłki ręcznej. Turniej odbył się na hali miejskiej z udziałem 5 drużyn z woj. Śląskiego:
-MOSM I Tychy SP 35
-MOSM II Tychy SP 7
-UKS PR Ruch Chorzów
-MOSIR Łaziska Górne
-MUKS Skałka Śląsk Świętochłowic
Po ciekawych pojedynkach w zawodach wygrały dziewczęta z UKS PR Ruch Chorzów. Drugie miejsce MOSM SP-7 Tychy. Nasze dziewczyny zajęły znakomite trzecie miejsce, następne miejsca zajęły: MOSiR Łaziska Górne i MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice. W drużynie wyróżnione zostały zawodniczki: Aleksandra Lisicka, Sylwia Szołtysek, Sandra Ciuśniak, Natalia Jastrzębska i Marta Matuszewska. Dodatkowe wyróżnienie to uznanie za najlepszą zawodniczkę turnieju Wiktorię Kosmowską
Rok szkolny 2009/2010:

Mistrzostwa Rejonowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych:
W dniu 08.10.2009 w Łaziskach Górnych odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Reprezentowały Nas dziewczyny z klasy V c: Zuzanna Mikosz, Aleksandra Zwierzchowska, Weronika Wójcik, Adrianna Bałko oraz z klasy IV c: Chuchmacz Sandra, Bieluń Wiktoria. Dziewczyny dzielnie walczyły i zdobyły doświadczenie, które przyda się w przyszłorocznych zmaganiach.

Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych:
W dniu 29.09.2009 na stadionie miejskim odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła odniosła duży sukces zajmując I miejsce. Mistrzostwo miasta zdobyły w składzie: Zuzanna Mikosz i Adrianna Bałko z klasy 5c , Sandra Chuchmacz z klasy 4 c, Zuzanna Bocheńska, Dzitkowska Patrycja, Gajda Jolanta z klasy 6d
Klasa sportowa o profilu piłka ręczna dziewcząt - rocznik 1997

Skład zespołu:
Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna, Brodacka Karolina, Dzitkowska Patrycja, Gajda Jolanta, Gamrot Katarzyna,
Kaca Julia, Konwerska Maja, Kuczera Kamila,Kulczyńska Natalia, Łuczak Jessica, Majchrowska Justyna, Mazur Katarzyna,
Milerska Karolina, Ostrowska Patrycja, Osuch Klaudia, Siudak Alicja, Sputek Magdalena, Walusiak Wiktoria,
Wołek Tatiana, Woźna Klaudia, Żelazko Anna.

Wychowawca klasy: Hanna Świder
trener: Stanisław Loska

Rok szkolny 2009/2010

Firma Kredyty-Chwilówki pomaga naszej drużynie:
20 lutego 2010 r. nastąpiło przekazanie drugiego kompletu strojów sportowych przez przedstawicieli firmy Kredyty-Chwilówki. Przez dwa lata ta właśnie firma będzie sponsorować nasz zespół.
1. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej dziewcząt z okazji 100-lecia istnienia klubu Beskid Nowy Sącz 28.09-30.09.2009 r. - IV miejsce
Wyróżnienie w drużynie MOSM Tychy -
Kuczera Kamila
Skład zespołu MOSM SP-35 i SP-18 Tychy /w nawiasie ilość zdobytych bramek/:
Żelazko Anna, Wołek Tatiana, Bielusiak Kamila /bramkarki/, Bocheńska Zuzanna /16/, Gajda Jolanta /12/, Knetki Izabela, Krolak Dominika, Kuczera Kamila /24/, Kulczyńska Natalia, Madej Angelika, Milerska Karolina, Mynarska Katarzyna /1/, Ostrowska Patrycja /4/,Sputek Magdalena, Woźna Klaudia, ZakrzewskaJustyna /1/.

Trener zespołu: Stanisław Loska
Trener współpracujący: Jerzy Ciałoń
2. Ogólnopolski Turniej piłki ręcznej dziewcząt z okazji 75-lecia nadania praw miejskich Tychom i 80-lecia istnienia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach Tychy - 04-06.09.2009 r. - III miejsce
Najlepsza Zawodniczka Turnieju:
Kuczera Kamila - MOSM Tychy SP-35
Najlepsza Bramkarka Turnieju: Seweryn Joanna - UKS Kusy Kraków 97'
"Król Strzelców" Turnieju: Drażyk Magdalena - UKS PR Ruch Chorzów
3. Mistrzostwa miasta Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Tychy - 29.09.2009 r. - I miejsce
Skład zespołu:
Bocheńska Zuzanna, Dzitkowska Patrycja, Jolanta Gajda,
Zuzanna Mikosz /5c/, Bałko Adrianna /5c/, Chuchmacz Sandra /4c/.

4.
IV Ogólnopolski - Mikołajkowy turniej piłki ręcznej dziewcząt Kępno - 04.12 - 06.12.2010 r. - II miejsce
Najlepsza zawodniczka Turnieju: Zuzanna Bocheńska
Najlepsza zawodniczka zespołu:
Kamila Kuczera

Skład zespołu MOSM Tychy / w nawiasie ilość zdobytych bramek/:
Żelazko Anna, Wołek Tatiana/bramkarki/, Bocheńska Zuzanna /33/, Brodacka Karolina /5/, Dzitkowska Patrycja /2/, Gajda Jolanta /7/, Knetki Izabela, Krolak Dominika /2/,
Kuczera Kamila kpt zespołu /18/, Kulczyńska Natalia, Madej Angelika, Milerska Karolina, Mynarska Katarzyna /2/, Ostrowska Patrycja /2/, Wiaterek Wiktoria, Zakrzewska Justyna.

Trener zespołu: Stanisław Loska
Trener współpracujący: Barbara Frączek
5. Mistrzostwa miasta Szkół Podstawowych w koszykówce Tychy - 04.03.2010 r. - II miejsce

Eliminacje: wygrane z SP-40 i SP-18
Półfinał: wygrane z SP-1 i SP-17.
W walce o I miejsce przegrana z SP-19.

Skład zespołu:
Zuzanna Bocheńska, Karolina Brodacka, Patrycja Dzitkowska, Jolanta Gajda,
Maja Konwerska, Kamila Kuczera, Natalia Kulczyńska, Karolina Milerska,
Patrycja Ostrowska, Alicja Siudak, Klaudia Woźna, Anna Żelazko.

6.
Klubowe Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej dziewcząt Tychy - 26.03.2010 r. - II miejsce

WICEMISTRZYNIE ŚLĄSKA

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki w całym sezonie/:
Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna/106/, Brodacka Karolina /17/,
Dzitkowska Patrycja /27/, Gajda Jolanta /68/, Kaca Julia, Konwerska Maja /5/,
Kuczera Kamila /100/, Kulczyńska Natalia /2/, Łuczak Jessica, Majchrowska Justyna,
Mazur Katarzyna, Milerska Karolina /21/, Ostrowska Patrycja /27/,Osuch Klaudia,
Siudak Alicja /2/, Sputek Magdalena, Walusiak Wiktoria /1/, Wiaterek Wiktoria /4/,
Wołek Tatiana, Woźna Klaudia, Żelazko Anna.

Trener zespołu: Stanisław Loska
7. Mistrzostwa miasta Szkół Podstawowych w piłce ręcznej Tychy - 29.03.2010 r. - I miejsce

Skład zespołu:
Kamila Bielusiak, Zuzanna Bocheńska, Karolina Brodacka, Jolanta Gajda, Maja Konwerska, Kamila Kuczera, Natalia Kulczyńska, Mazur Katarzyna, Karolina Milerska, Patrycja Ostrowska, Magdalena Sputek,Tatiana Wołek,
Klaudia Woźna, Anna Żelazko.
8. Mistrzostwa miasta Szkół Podstawowych w siatkówce Tychy - 31.03.2010 r. - III miejsce

Skład zespołu z kl.VId:
Zuzanna Bocheńska, Karolina Brodacka, Jolanta Gajda, Kamila Kuczera,
Natalia Kulczyńska, Anna Żelazko.
9. XXX Międzynarodowy Turniej piłki ręcznej o puchar "Lajkonika" Kraków - 09.04-11.04.2010 r. - I miejsce
Skład zespołu MOSM Tychy:
Bielusiak Kamila, Wołek Tatiana, Żelazko Anna /bramkarki/, Bocheńska Zuzanna,
Brodacka Karolina, Gajda Jolanta, Heinisz Wiktoria, Knetki Izabela, Konwerska Maja, Krolak Dominika, Kuczera Kamila, Kulczyńska Natalia, Madej Angelika, Milerska Karolina, Mynarska Katarzyna, Ostrowska Patrycja.

Trener zespołu: Stanisław Loska
Trener współpracujący: Agnieszka Żogała – Jeglińska
10. Mistrzostwa rejonu Szkół Podstawowych w piłce ręcznej Łaziska Górne - 20.04.2010 r. - I miejsce
Skład zespołu SP- 35 Tychy:
Bielusiak Kamila, Wołek Tatiana, Żelazko Anna /bramkarki/, Bocheńska Zuzanna,
Brodacka Karolina, Gajda Jolanta, Kuczera Kamila, Łuczak Jessica, Mazur Katarzyna, Milerska Karolina, Ostrowska Patrycja, Osuch Klaudia, Walusiak Wiktoria, Woźna Klaudia.

Trener zespołu: Stanisław Loska
1. Ćwierćfinał Pucharu Polski w piłce ręcznej   Dobrzeń Wielki - 07.05 - 09.05.2010 r. - III miejsce

Królowa strzelczyń Turnieju -
Zuzanna Bocheńska /24 bramki/
Najlepsza zawodniczka MOSM /SP-35 Sp-18/ Tychy -
Jolanta Gajda

Skład zespołu / w nawiasie zdobyte bramki /:
Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna /24/, Brodacka Karolina /3/, Dzitkowska Patrycja /2/, Gajda Jolanta /7/, Heinisz Wiktoria, Konwerska Maja, Knetki Izabela,
Krolak Dominika, Kuczera Kamila /9/, Kulczyńska Natalia, Madej Angelika,
Milerska Karolina /4/, Ostrowska Patrycja /1/, Wołek Tatiana, Żelazko Anna.

Trener zespołu: Stanisław Loska
Trener współpracujący: Agnieszka Żogała-Jeglińska
12. Mistrzostwa miasta Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym Tychy - 12.05.2010 r. - I miejsce

Skład zespołu: Jolanta Gajda, Kamila Kuczera, Natalia Kulczyńska, Patrycja Ostrowska, Zuzanna Mikosz /5c/

Najlepszy wynik z wszystkich startujących dziewcząt uzyskała Patrycja Ostrowska.
13. XXXIV Ogólnopolski turniej piłki ręcznej Kępno – 28.05 - 30.05.2010 r. – I miejsce

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki/:
Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna /32/, Brodacka Karolina /14/, Dzitkowska Patrycja /11/, Gajda Jolanta /18/, Knetki Izabela /1/, Krolak Dominika /4/, Kuczera Kamila /30/, Kulczyńska Natalia /2/, Madej Angelika / 8/, Mynarska Katarzyna /6/, Wołek Tatiana, Woźna Klaudia /1/, Zakrzewska Justyna /1/, Żelazko Anna.

Najlepsza zawodniczka drużyny – Natalia Kulczyńska

Trener zespołu: Stanisław Loska
Trener współpracujący: Krzysztof Willem.
14. III miejsce we współzawodnictwie sportowym Szkół Podstawowych .

Bardzo duży udział w tym sukcesie miały dziewczęta z klasy VId:
I miejsca w – sztafetowych biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, piłce ręcznej,
II miejsce w koszykówce
III miejsce w siatkówce

Patrycja Ostrowska – najlepsza zawodniczka czwórboju lekkoatletycznego 14. III miejsce we współzawodnictwie sportowym Szkół Podstawowych
w roku szkolnym 2009/2010.

Bardzo duży udział w tym sukcesie miały dziewczęta z klasy VId:
I miejsca w – sztafetowych biegach przełajowych, czwórboju lekkoatletycznym, piłce ręcznej, II miejsce w koszykówce
III miejsce w siatkówce

Patrycja Ostrowska – najlepsza zawodniczka czwórboju lekkoatletycznego

Jolanta Gajda - najlepsza zawodniczka z wszystkich startujących dziewcząt ze szkól podstawowych - zdobyła tytuł SPORTOWCA ROKU

Jolanta Gajda - najlepsza zawodniczka z wszystkich startujących dziewcząt ze szkól podstawowych - zdobyła tytuł SPORTOWCA ROKU
Międzynarodowy Turniej w Nowym Sączu:
bezpośrednio z obozu dziewczęta z kl. 6d wspólnie z koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 18 wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt /rocznik 1997/ w Nowym Sączu z okazji 100-lecia istnienia klubu „Beskid”. (w dniach 28-30.08.2009 r.)

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki/:
 Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna /16/, Gajda Jolanta /12/, Kuczera Kamila /24/, Kulczyńska Natalia, Milerska Karolina, Ostrowska Patrycja /4/, Sputek Magdalena, Wołek Tatiana, Woźna Klaudia, Żelazko Anna oraz z SP-18: Knetki Izabela, Krolak Dominika, Madej Angelika, Mynarska Katarzyna /1/, Zakrzewska Justyna /1/.  
Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Tychach:
       W dniach 04-06.09.2009 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Tychach /rocznik 1997 i młodsze/ z okazji 75-lecia miasta Tychy i 80-lecia istnienia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.
       Startowało 12 zespołów, w tym dwie drużyny z naszej szkoły: kl. 5c /zajęły 11 miejsce – dziewczęta były młodsze od uczestniczek pozostałych drużyn/, natomiast kl. 6d zdobyła znakomite 3 miejsce, pokonując po drodze: MKS MOS Katowice – 19:8, Olimpię Nowy Sącz – 19:14, Zgodę Ruda Śl. – 13:11, przegrały w półfinale z Kusym Kraków 14:16 i w finale o 3 miejsce zwyciężyły MKS Finepharm Jelenia Górę – 14:12.

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki/:
Bielusiak Kamila, Bocheńska Zuzanna /19/, Brodacka Karolina /3/, Dzitkowska Patrycja /5/, Gajda Jolanta /9/, Kuczera Kamila /30/, Kulczyńska Natalia, Milerska Karolina /4/, Ostrowska Patrycja /3/, Sputek Magdalena /1/, Walusiak Wiktoria, Wiaterek Wiktoria, Wołek Tatiana, Woźna Klaudia /1/, Żelazko Anna. Najlepsza zawodniczką turnieju została uznana: Kuczera Kamila - MOSM SP-35 Tychy.
W naszej drużynie wyróżnienia otrzymały: Bocheńska Zuzanna, Dzitkowska Patrycja i Żelazko Anna.  
Klasa sportowa o profilu piłka ręczna dziewcząt - rocznik 2000

Skład zespołu :

Bremek Joanna, Chwedczuk Oliwia, Czarnecka Natalia, Domin Daria, Kmieć Natalia, Kowalik Emilia, Krawczyk Aleksandra, Mularczyk Justyna, Nowak Aleksandra, Peśla Klaudia,
Ponichtera Jessica, Raff Patrycja, Skiba Marta, Stachura Katarzyna, Szubert Julia, Szulc Nicole, Szymanowska Aleksandra, Śmiłowska Julia
Trzebiatowska-Jutrzenka Karolina, Wesołowska Weronika, Wróbel Laura, Żyłka Ewa.

Wychowawca klasy: mgr Jolanta Ferdek
trener: mgr Stanisław Loska
Rok szkolny 2012/2013:

W dniach 16-18 listopada braliśmy udział w IV Memoriale im. Franciszka Wolaka w piłce ręcznej dziewcząt w Nowym Sączu. Z tego względu, że był to IV turniej to i dziewczęta postanowiły zająć czwarte miejsce i tak też się stało. Historycznym momentem było pierwsze spotkanie z drużyną zagraniczną, którą reprezentowały dziewczęta z Presova /Słowacja/. Słowaczki pokazały nam jak się gra w piłkę ręczną i uzmysłowiły ile jeszcze pracy nas czeka aby osiągnąć przyzwoity europejski poziom sportowy.

Kolejność zespołów: Presov, Nowy Sącz, SP-18  Tychy, SP-35 Tychy, Gliwice, Żory Najlepszą zawodniczką SP-35 została uznana Emilia Kowalik. Emilia zdobyła także najwięcej bramek dla naszego zespołu.

Skład drużyny /w nawiasie ilość zdobytych bramek/: Natalia Kmieć /bramkarka/, Kasia Stachura - kapitan zespołu /3/,Oliwia Chwedczuk, Natalia Czarnecka /7/, Emilia Kowalik /19/, Jesica Ponichtera /3/, Julia Szubert /13/, Nicole Szulc /7/, Ola Szymanowska, Julia Śmiłowska, Ewa Żyłka /2/.
St.L.

Rok szkolny 2011/2012:

Zakończenie roku szkolnego

To był dobry rok dla klasy 5c - oprócz sukcesów sportowych /wicemistrzostwo Śląska w piłce ręcznej, II miejsce na turnieju w Chorzowie, Mistrzostwo miasta w grach i zabawach ruchowych - Joasia Bremek, Emilia Kowalik, Julia Śmiłowska i Weronika Wesołowska, Weronika została także mistrzynią miasta w czwórboju la/, były także sukcesy w nauce w postaci świadectw z paskiem /Daria Domin, Klaudia Peśla, Jesica Ponichtera, Ola Szymanowska/, częsty udział dziewcząt w konkursach, akademiach.

Najważniejsze, żeby umieć połączyć wysiłek fizyczny z pracą umysłową, na razie klasie się to udaje, oby tak było w następnych latach.

Gala tyskiej piłki ręcznej

27 czerwca w hali sportowej MOSiR odbyła się miła uroczystość wręczenia pucharów i medali tyskim drużynom piłki ręcznej dziewcząt. Nasz zespół odebrał srebrne medale za wicemistrzostwo Śląska w kategorii dziewcząt młodszych /rocznik 2000/. "Złoto" w swoich kategoriach zdobyły dziewczęta z rocznika 2000 /SP-18/, 1999 /SP-7/ i 1998 /G-3/, brązowe medale otrzymały zawodniczki z rocznika 1999 /SP-35/ i 1997 /G-3/ To olbrzymi sukces tyskiej sekcji piłki ręcznej

Turniej piłki ręcznej z okazji Dnia Dziecka w Chorzowie
Na zaproszenie UKS Ruch Chorzów w dniu 9 czerwca 2012 roku nasze dziewczęta uczestniczyły w turnieju z okazji Dnia Dziecka.
W zawodach brało udział 7 zespołów - zajęliśmy 2 miejsce za drużyną z Łazisk a przed SP- 18 Tychy.
Najlepszą zawodniczką zespołu uznano Natalię Kmieć.

19 maja 2012 r w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach odbył się Finał Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej dziewcząt młodszych /rocznik 2000/ w których zawodniczki z klasy Vc reprezentując barwy MOSM Tychy zdobyły II miejsce i tytuł Wicemistrzyń Śląska. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna MOSM SP-18 Tychy a trzecie zespół UKS PR Ruch Chorzów.
Nasze dziewczęta wygrały z Chorzowem 14:9 i minimalnie, bo jedną bramką (9:10) przegrały z SP-18.
Bramki dla zespołu zdobyły: Natalia Czarnecka - 6, Julia Szubert - 4, Nicole Szulc - 4, Weronika Wesołowska - 4, Katarzyna Stachura - 3, Daria Domin - 1, i Aleksandra Krawczyk - 1.
Za bardzo dobrą grę zostały wyróżnione: Natalia Kmieć, Natalia Czarnecka, Nicole Szulc i Weronika Wesołowska
St.L.


Piłkarki ręczne klasy Vc awansowały do Finałów Mistrzostw Śląska w kategorii dziewcząt młodszych /rocznik 2000/.
W eliminacjach odniosły komplet 12 zwycięstw z zespołami Sośnicy I Gliwice, Sośnicy II Gliwice i UKS Start Pietrowice Wielkie.
Finał odbędzie się 19 maja /sobota/ od godziny 10.00
Udział biorą: UKS PR Ruch Chorzów, MOSM I SP-18 Tychy i MOSM II SP-35 Tychy
St.L.


Dziewczęta z klasy Vc uczestniczyły w VI Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju piłki ręcznej dziewcząt w Kępnie /woj. wielkopolskie/ w dniach 02.12.-04.12.2011, zajmując wysokie 4 miejsce.

Półfinał:
MOSM SP-35 Tychy - MKS Zagłębie Lubin - 0:8

Finał o III miejsce:
MOSM SP-35 Tychy - KKS Polonia Kępno - 4:11

Do najlepszej siódemki turnieju została wybrana: Julia Szubert
Najlepsza zawodniczką drużyny została uznana: Weronika Wesołowska

Skład zespołu /w nawiasie zdobyte bramki/:
Szubert Julia /20/, Bremek Joanna /6/, Weronika Wesołowska /5/,
Kowalik Emilia /2/, Krawczyk Aleksandra /2/, Czarnecka Natalia /1/,
Raff Patrycja /1/, Stachura Katarzyna /1/, Domin Daria, Kmieć Natalia,
Peśla Klaudia, Ponichtera Jesica, Szymanowska Aleksandra, Śmiłowska Julia,
Trzebiatowska-Jutrzenka Karolina, Żyłka Ewa.
Trener zespołu: Stanisław Loska
Rok szkolny 2010/2011:
28 maja 2011 r. dziewczęta z klasy 4c wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej /rocznik 2000/ z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, zajmując III miejsce.
To był pierwszy turniej w jakim brały udział nasze dziewczęta, było dużo emocji, niezwykłej walki na boisku i ambicji ze strony wszystkich grających.
Nasz zespół MOSM SP-35 Tychy uzyskał następujące wyniki z:
MOSM SP-18 Tychy - 7:6,
KS Zgoda Ruda Śląska - 2:35,
SKS Kusy Kraków - 6:21
KS Polonia Kępno - 13:12.
Kolejność drużyn: 1. KS Zgoda Ruda Śląska, 2.SKS Kusy Kraków, 3. MOSM SP-35 Tychy, 4. MOSM SP-18 Tychy, 5. KS Polonia Kępno.
W naszym zespole, za bardzo dobrą grę zostały wyróżnione: Joanna Bremek, Natalia Czarnecka, Julia Szubert i Weronika Wesołowska.
Kapitan zespołu: Julia Szubert
Wychowawca klasy: Jolanta Ferdek
Trener: Stanisław Loska

POWRÓT