Patron szkoły


       „Starajcie się, aby każdy,
        kto do was przychodzi,
       odszedł jako człowiek
       lepszy i bardziej szczęśliwy”.

                   Matka Teresa z Kalkuty


       
Dnia 28 maja 2008 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Matki Teresy z Kalkuty  Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. 
O godz. 9.00 rozpoczęła się część oficjalna w budynku naszej szkoły. Ksiądz Dziekan Józef Szklorz dokonał poświęcenia obrazu Matki Teresy wspierając wszystkich zgromadzonych swoją modlitwą i szczególnym błogosławieństwem miejsca, w który wzrastają nasi uczniowie. Pani Dyrektor Alicja Drożdż wręczyła- po raz pierwszy w tym roku przyznawane-statuetki Matki Teresy z Kalkuty wraz z nadaniem tytułu „Przyjaciela Szkoły”. Wyróżnienie to przyznaje się osobom szczególnie zasłużonym dla szkoły, których działania nie są jednorazowym aktem pomocy, a przybierają charakter stałej, opartej na przyjacielskich relacjach współpracy. Tytuł ten wraz ze statuetką otrzymała Pani Dyrektor Irena Wyrwiak oraz Pani Iwona Kapczyńska. O godz. 10.00 uczniowie i pracownicy nasze szkoły uczestniczyli w Eucharystii w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Józef Szklorz. Wielkim zaszczytem dla społeczności szkolnej była obecność Sióstr Misjonarek Miłości.  Po Mszy Świętej uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Panią Joannę Lewicką oraz Barbarę Wiesner. Przedstawienie to odbyło się w auli Jana Pawła II w Domu Parafialnym przy kościele bł. Karoliny Kózkówny. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, na który zaproszeni zostali goście oraz nauczyciele. 
         Przesłanie naszej szkoły zostało zawarte w słowach Pani dyrektor Alicji Drożdż: „…Zależy nam na tym, żeby dzieci dobrze przygotować do odnalezienia swego miejsca w świecie i życiu, aby potrafiły tak jak Matka Teresa z szacunkiem nieść pomoc słabszemu, pocieszać w cierpieniu, towarzyszyć swoim uśmiechem, swoim słowem, swoim sercem.”

                Aleksandra Miler

kliknij, aby zobaczyć powiększenie kliknij, aby zobaczyć powiększenie  kliknij, aby zobaczyć powiększenie kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Hymn szkoły             Biografia           Koło misyjne           Adopcja serca           Przyjaciel szkoły