.: Koło misyjne

Droga krzyżowa       -    PASYJNA PEREŁKA

Wielki Post jest czasem rozważania męki i śmierci Jezusa Chrystusa.
W tym okresie uczniowie naszej szkoły stworzyli pasyjną perełkę-Drogę Krzyżową.
Autorką tekstu jest Adela Moor z klasy V a, autorem ilustracji jest Jakub Mazur z klasy V b.
Książeczka ta powstała dzięki współpracy z parafią św. Benedykta.

GRATULUJEMY!
Dziękujemy za WASZE świadectwo!
A.M.

Kolędnicy misyjni 2013

Dnia 12 lutego uczniowie naszej szkoły włączyli się w misyjną akcję KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH.
             W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli w 1993 r. z inicjatywy centrali krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.
Kolędnicy to uczniowie, którzy należą do kółka misyjnego oraz uczniowie pragnący włączyć się do wspólnego dzieła. Grupa dziesięciu osób wraz z katechetkami odwiedziła osiemnaście rodzin, przynosząc bożonarodzeniową radość, dobre słowo oraz upominek.   Ofiara zbierana podczas kolędowania przeznaczona była na dzieci z Wietnamu. Zebrane ofiary zostały przekazane do centrali Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Warszawie, a stamtąd wysłane do tych placówek, które potrzebują wsparcia w realizowaniu projektów misyjnych. A.M.  K.S.

ZNACZKI NA MISJE

Zbieramy ostemplowane znaczki, wycięte z koperty lub kartki z półcentymetrowym marginesem (nie mogą to być znaczki odklejone jak do klasera). Przesyłane na nasz adres, sprzedajemy je jako tzw. makulaturę filatelistyczną. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone są na animację misyjną.
Każdego roku dzięki dobrej woli szkół i osób prywatnych z całej Polski docierają do nas dziesiątki a nawet setki kilogramów znaczków. Dzięki pieniądzom ze zbiórki znaczków do wielu szkół mogli pojechać ze swoją katechezą misjonarze. Gorąco zachęcamy do akcji zbierania znaczków na misje.
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti

Zbiórkę znaczków rozpoczęliśmy…

Mamy już ok.700 znaczków

Znaczki proszę przekazywać Paniom katechetkom.

KOMÓRKA NA MISJE

Stare telefony komórkowe mogą zostać przekazane potrzebującym. Księża Werbiści prowadzą akcję zbierania komórek dla misji.

Szafki, szuflady, pudła z drobiazgami to najczęstsze miejsca, gdzie trafiają stare, zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Istnieją jednak instytucje, dzięki którym telefony zyskują drugie życie. Odnowione telefony mogą być ponownie używane. Trafiają przede wszystkim do krajów rozwijających się, zapewniając dostęp do środków komunikacji po najniższej cenie. Telefony, które nie mogą być powtórnie wykorzystane, będą poddane recyklingowi. Zdobyte w ten sposób fundusze, wspomogą działalność misyjną i pomogą potrzebującym w wielu krajach, w których pracują misjonarze Werbiści.

Prosimy, aby nie wyrzucać starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych do kosza, gdyż to odpad niebezpieczny dla środowiska naturalnego.

Telefony proszę przekazywać Paniom katechetkom.