.: Logopeda

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym często zastanawiają się czy ich dziecko mówi poprawnie, czy rozwój mowy przebiega prawidłowo, czy też może być zaburzony. Jeśli tak, to czy i w jaki sposób można pomóc dziecku.  Zapobieganie i korekcja wad wymowy, to również  w prostej zależności zapobieganie trudnościom i niepowodzeniom szkolnym. Bowiem dziecko źle mówiące najczęściej pisze z błędami, słabo czyta, przejawia zahamowania w swobodnym wypowiadaniu się.

Logopeda kształtuje prawidłowy rozwój mowy, dba o prawidłową artykulacje głosek, rozpoznaje defekty mechanizmu mowy (upośledzenie ostrości słuchu, trudności w oddychaniu, nieprawidłowości zgryzu, problemy z połykaniem, krótkie wędzidełko podjęzykowe) i dzięki szybkiej interwencji, zapewnia specjalistyczną opiekę. Dba o rozsądną współpracę  z  rodzicami, która czyni  redukcję  mowy skuteczniejszą i przyśpiesza ją, a materiały dla uczniów i rodziców, które  opracowuje, wyrabiają prawidłowe nawyki artykulacyjne w mowie dziecka, co przynosi efektywność terapii.

Niezbędną pomocą, która pozwoliła uzyskać szybkie, pożądane rezultaty i efekty, jak również uczynić zajęcia ciekawszymi, co mobilizuje uczniów do efektywnej i sumiennej pracy, jest multimedialna pracownia logopedyczna ze sprzętem specjalistycznym do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, współfinansowaną przez Unię Europejską.

GODZINY PRACY LOGOPEDY

ROK SZKOLNY 2017/2018

13.30 - 14.15   zajęcia dodatkowe

NEUROLOGOPEDA : mgr Sylwia Kownacka (s. 22);
specjalista ds. wczesnego wspomagania rozwoju  i edukacji dzieci autystycznych,
terapeuta motoryki ręki.

GODZINY PRACY LOGOPEDY

ROK SZKOLNY 2017/2018

14.00 - 14.45   zajęcia dodatkowe

NEUROLOGOPEDA KLINICZNY : mgr Małgorzata Golińska (s. 22);

Plan pracy logopedy szkolnego

O podstawach słów kilka

Gdy masz dziecko jąkające się

Jak postępować, by naszym dzieciom prawidłowo rozwijała się mowa