.: Logopeda

      Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym często zastanawiają się czy ich dziecko mówi poprawnie, czy rozwój mowy przebiega prawidłowo, czy też może być zaburzony. Jeśli tak, to czy i w jaki sposób można pomóc dziecku.  Zapobieganie i korekcja wad wymowy, to również  w prostej zależności zapobieganie trudnościom i niepowodzeniom szkolnym. Bowiem dziecko źle mówiące najczęściej pisze z błędami, słabo czyta, przejawia zahamowania w swobodnym wypowiadaniu się.

     Logopeda kształtuje prawidłowy rozwój mowy, dba o prawidłową artykulacje głosek, rozpoznaje defekty mechanizmu mowy (upośledzenie ostrości słuchu, trudności w oddychaniu, nieprawidłowości zgryzu, problemy z połykaniem, krótkie wędzidełko podjęzykowe) i dzięki szybkiej interwencji, zapewnia specjalistyczną opiekę. Dba o rozsądną współpracę  z  rodzicami, która czyni  redukcję  mowy skuteczniejszą i przyśpiesza ją, a materiały dla uczniów i rodziców, które  opracowuje, wyrabiają prawidłowe nawyki artykulacyjne w mowie dziecka, co przynosi efektywność terapii.

     Niezbędną pomocą, która pozwoliła uzyskać szybkie, pożądane rezultaty i efekty, jak również uczynić zajęcia ciekawszymi, co mobilizuje uczniów do efektywnej i sumiennej pracy, jest multimedialna pracownia logopedyczna ze sprzętem specjalistycznym do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, współfinansowaną przez Unię Europejską.

 

GODZINY PRACY LOGOPEDY

ROK SZKOLNY 2018/2019

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

7:35 – 13:45

-

8:30 – 13:15

-

-

NEUROLOGOPEDA : mgr Sylwia Kownacka (s. 22);                                                              
specjalista ds. wczesnego wspomagania rozwoju  i edukacji dzieci autystycznych,
terapeuta motoryki ręki.

GODZINY PRACY LOGOPEDY

ROK SZKOLNY 2018/2019

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

-

7:30 – 15:15

-

8:00 – 13:15

-

NEUROLOGOPEDA KLINICZNY : mgr Małgorzata Golińska (s. 22);                                                              Plan pracy logopedy szkolnego

O podstawach słów kilka

Gdy masz dziecko jąkające się 

Jak postępować, by naszym dzieciom prawidłowo rozwijała się mowa 

Przyczyny i typy uszkodzeń słuchu 

Rozwój mowy 3,4,5-latków

Multimedialna pracownia logopedyczna

Prezentacja: Afazja ruchowa